W tym roku weekend majowy wypada bardzo korzystnie. Wystarczyło wziąć 3 dni wolnego, żeby cieszyć się ponad tygodniowym długim weekendem. Jednak czy pogoda będzie nam sprzyjać?

W ciągu najbliższego tygodnia Lubelszczyzna pozostanie pod wpływem pola obniżonego ciśnienia z okresowym oddziaływaniem frontów atmosferycznych. – Znajdziemy się w strefie wilgotnej i dość chłodnej masy powietrza napływającej w przeważającym stopniu z kierunków wschodnich, która swoje źródło ma w północno-wschodniej części naszego kontynentu – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

W drugiej części tygodnia dostaniemy się przejściowo pod wpływ powietrza napływającego z północy i północnego zachodu.

Do 1 maja przeważać będzie duże zachmurzenie ze znacznym prawdopodobieństwem występowania opadów deszczu. Będą one miały zmienną intensywność. Istnieje też prawdopodobieństwo burz. Temperatura maksymalna w tym okresie raczej nie przekroczy 15 st. C . Temperatury minimalne nad ranem osiągną ok. 10 stopni Celsjusza.

Od 1 do 4 maja będzie już bardziej pogodnie. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, przejściowo może być ono jednak duże z nocnym rozpogodzeniami. Opady będą miały głównie charakter przelotny i mogą występować raczej po południu.

Temperatury maksymalne w tych dniach będą kształtować się w przedziale 15-18 st. C, ale ranki będą chłodne z temperaturami 7-5 st. C. Kolejna niedziela może być jeszcze chłodniejsza. Oczekujmy temperatur w granicy 12-13 st. Celsjusza. Minimalne temperatury będą sięgać 2-4 st. C.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments