Pokaz filmu i spotkanie z twórcami. Nie tylko dla fanów Wiedźmina

0
486

W poniedziałek (3 lutego) w Centrum Kultury w Lublinie fani Wiedźmina będą mogli wziąć udział w premierze filmu. „Pół wieku poezji później” to produkcja od fanów dla fanów. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Ćwierć wieku po pogromie rivijskim zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn Julian oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

Film powstał dzięki zbiórkom crowdfundingowym. Został zrealizowany w formie pełnometrażowej historii, której akcja toczy się około dwadzieścia pięć lat po ostatnich wydarzeniach, jakie miały miejsce w Sadze Wiedźmińskiej.

W filmie wystąpiła Kamila Kamińska, Magdalena Różańska, Marcin Bubółka, Mariusz Drężek, Zbigniew Zamachowski i inni. Po projekcji filmu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu z twórcami. Do Lublina przyjedzie Magdalena Różańska (aktorka, grająca Triss Merigold), Brunon Hawryluk (scenarzysta, 2 kierownik produkcji), Jan Kawecki (kierownik produkcji) i Alan Padziński (choreograf walk). Udział w wydarzeniu jest wolny. Bezpłatne wejściówki możecie nabyć w kasie Centrum Kultury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments