Trwa rejestracja sztabów Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Tegoroczna zbiórka darów dla potrzebujących dzieci rozpoczęła się w czwartek (18 listopada) i potrwa miesiąc, do 18 grudnia. Ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy rezygnują ze zbiórki ulicznej.

– Idea akcji pozostaje bez zmian. Oczywiście nie zbieramy pieniędzy. Tradycja pozostaje tradycją – wyjaśnia Ewa Dados, pomysłodawca akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. – Liczymy na darczyńców, którzy będą chcieli bezpośrednio wspomóc akcję. Zachęcamy firmy do tego, aby przygotowały paczki żywnościowe. Może być to nawet dziesięć paczek. Wszystko zależy od darczyńców – wyjaśnia.

Tegoroczna akcja będzie trwała miesiąc, a nie tak jak dotychczas jeden dzień, podczas którego można było przynosić dary do samochodów akcji. W tym roku, każdy sztab sam określa to, co najbardziej jest potrzebne.

Do Głównego Społecznego Komitetu Organizacyjnego dołączył w tym roku między innymi oddział PCK w Lublinie, MOPR w Lublinie, Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie i KSM AL. – W tych miejscach dary będą przyjmowane przez cały miesiąc. Prosimy jednak, aby ze względu na pandemię w tym roku zrezygnować z przekazywania używanej odzieży – podkreśla Ewa Dados.

Skontaktować się ze sztabem nr 1 można pod numerem telefonu: 81 536 42 71.

Sztab akcji można zgłosić poprzez formularz dostępny tutaj

Przypominamy, że w 2020 roku ze względu na ścisły reżim sanitarny PDPZ nie mogła się odbyć. W tym roku, mimo obostrzeń organizatorzy podjęli się organizacji wydarzenia w najwyższym rygorze sanitarnym i w zmienionej formule.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments