Przy lubelskich kościołach staną mobilne punkty szczepień, w których będą mogli zaszczepić się wierni bez wcześniejszych zapisów. Skorzystać z nich będzie można między innymi przy okazji uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

– Zachęcamy wiernych do szczepień. Już jakiś czas temu ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski zadeklarował, że jak tylko przyjdzie jego kolej to się zaszczepi. I tak też się stało. Ja też o tym mówiłem publicznie – podkreśla ks. Adam Jaszcz, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej.

Obecnie Archidiecezja Lubelska nie planuje dodatkowych akcji promocyjnych dotyczących szczepień. Wiemy jednak, że przy parafiach będą mogły stanąć mobilne punkty szczepień. – Na ten moment nie planujemy żadnych szczególnych akcji promocyjnych, ale niektóre parafie już mają taki pomysł, aby powstał mobilny punkt szczepień przy kościele. Wierni już mogli się ostatnio zaszczepić podczas jednego z festynów przy lubelskim kościele – podkreśla ks. Jaszcz.

Nie wiadomo jeszcze, przy której lubelskiej parafii stanie taki punkt i którym preparatem wierni będą mogli się zaszczepić. Najprawdopodobniej będzie to jednak jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.

Jak informowaliśmy wcześniej, do szczepień swoich wiernych zachęcali już ojcowie Dominikanie. Deklarowali oni, że zaszczepienie się przeciwko COVID-19 jest wyrazem miłości do bliźniego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments