PSZOK w Lublinie zmienia lokalizację

0
172

Od wtorku (25 stycznia) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Lublinie zmienia lokalizację i będzie się mieścił przy ul. Metalurgicznej 13 k. Jednocześnie Punkt przy ul. Głuskiej 6 zostaje zamknięty i nie będzie przyjmował odpadów od mieszkańców z terenu Lublina.

Mieszkańcy mogą samodzielnie dostarczyć do PSZOK-u przy ul. Metalurgicznej 13 k określone rodzaje odpadów. Przyjmowane są wyłącznie odpady komunalne: odpady wytworzone przez osoby zamieszkujące gospodarstwo domowe. Nie są przyjmowane bioodpady stanowiące części roślin (wcześniej nazywane odpadami zielonymi).

Rodzaje odpadów przyjmowane przez PSZOK to:

  • zużyte opony – pochodzące z pojazdów użytkowanych w gospodarstwie domowym tj. z samochodów osobowych, motocykli, motorowerów, rowerów, wózków rowerowych i inwalidzkich, czterokołowców oraz przyczep do tych pojazdów – ilość do 8 sztuk rocznie od gospodarstwa domowego,
  • odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z przebudowy, demontażu lub remontów budynków mieszkalnych obejmujące: beton, gruz betonowy, cegły, gruz ceglany, potłuczona ceramika, potłuczone szkło okienne, z wyłączeniem styropianu, folii, plastiku, papy, eternitu, azbestu i odpadów zawierających substancje niebezpieczne (opakowania po farbach, lakierach, asfalt, smoła itp.) – ilość limitowana 2 tony (Mg)/rok/gospodarstwo domowe,
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe – wytworzone w gospodarstwie domowym, tj. łóżka, materace, meble, wózki dziecięce, deski, choinki, okna, drzwi, ceramika sanitarna (wanny, muszle klozetowe, umywalki), grube gałęzie, z wyłączeniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – ilość nielimitowana.

Opady przyjmowane są nieodpłatnie.

Odpady do PSZOK-u mogą dostarczać właściciele wszystkich nieruchomości zamieszkałych z terenu Lublina, niezależnie od sektora, w jakim jest położona ich nieruchomość, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.

Dojazd do nowej lokalizacji PSZOK przy ul. Metalurgicznej 13 k możliwy jest od ul. Mełgiewskiej lub od ul. Grygowej.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments