W niedzielę (3 lipca) od godziny 20.30 do 22.00 w związku z uroczystościami rocznicy Cudu Lubelskiego, wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu na części ulic w mieście.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 19.00 mszą św. na placu Katedralnym. Następnie uczestnicy procesji różańcowej przejdą ulicami: Królewską, Lubartowską, łącznikiem na wysokości ul. Kowalskiej do ul. Świętoduskiej, ul. Świetoduską, ul. Krakowskie Przedmieście (deptak), placem Łokietka i powrócą ul. Królewska na plac katedralny.

Przejście uczestników procesji odbędzie się przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Dla linii komunikacji miejskiej wyznaczono objazdy.

Rocznica Cudu Lubelskiego to coroczne wydarzenie obchodzone razem z odpustem w Archikatedrze Lubelskiej. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Na placu katedralnym o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Tuż przed godziną. 19.00 zostanie wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna msza święta. Po eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej. Uroczystości zakończy przed godz. 22.00 akt zawierzenia Matce Bożej i Apel Jasnogórski.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments