To wiadomość, na którą czekali wszyscy kinomaniacy. Rusza plenerowe Kino Perła. Od piątku (11 czerwca) przez pięć dni w tygodniu, aż do końca sierpnia, w wyjątkowej scenerii historycznego Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie będzie można oglądać największe filmowe hity.

Projekcje zaczynają się tuż po zachodzie słońca, zwykle około godziny 21:00. Już po raz dziesiąty na miłośników kina czekać będzie doskonale dobrany repertuar podzielony na 5 bloków tematycznych.

Tegoroczne środy to cykl zatytułowany Be Free! Od ponad roku cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, wszyscy jesteśmy już tym bardzo zmęczeni i chcemy poczuć się wolni. Dlatego w środy zaprezentowane zostaną filmy, których motywem przewodnim jest wolność. Hitami tego bloku będą m.in. brawurowa animacja oparta na reportażu Ryszarda Kapuścińskiego „Jeszcze dzień życia”, eksplodująca muzyką, tańcem i czystą rebelią „Ema” czy dokument o piłkarzu wszech czasów „Diego Maradona”.

Na czwartki, w związku z jubileuszową, dziesiątą edycją Kina Perła, organizatorzy przygotowali blok urodzinowy zatytułowany Wszystkiego najlepszego! W nim znajdą się filmy związane z dobrą kuchnią („Niebo w gębie” oraz „#tuiteraz”), a trzy – ze znakomitą muzyką („Judy”, „O krok od sławy”, „Pojedynek na głosy”).

Piątki to mocne uderzenie – blok Best of The Best, czyli przegląd największych hitów takich jak: oscarowa komedia „Green Book” czy wysmakowana, czarno-biała „Zimna wojna”. Nie zabraknie też nowości. To właśnie w piątkowym cyklu swoją premierę będzie miał jeden z największych hitów tegorocznej edycji Kina Perła, laureat czterech Oscarów, koreański „Parasite”.

W soboty i niedziele powrócą znane z poprzednich lat cykle: A to Polska właśnie oraz Świat się śmieje. A to Polska właśnie to najlepsze polskie filmy, takie jak: „Drogówka”, „Karbala”, czy „Córki dancingu”. Filmowy tydzień zwyczajowo zamknie cykl Świat się śmieje. Na jego otwarcie będzie można obejrzeć brawurową komedię kryminalną „Na noże”. A w kolejne niedziele będziemy się śmiać m.in. z „Excentryków”, czy „Nieobliczalnych”.

Ten sam program projekcji zaplanowany został także w drugiej tegorocznej lokalizacji Kina Perła – na dziedzińcu zabytkowego Browaru Zwierzyniec, przy ul. Browarnej 7 w Zwierzyńcu.

Wstęp wolny.

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments