W sobotę (15 października) ruszy sezon na lodowisku Icemania należącym do spółki MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. W tym roku zmienia się nie tylko harmonogram działania Icemanii, ale też koszty korzystania z obiektu.

Icemania cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym sezonie, od połowy października 2021 roku do połowy marca 2022 roku, odwiedziło ją blisko 90 tysięcy osób. Najpopularniejsze były oczywiście wszystkie weekendy, ferie, a także przerwa świąteczno-noworoczna, kiedy każdego dnia z lodowiska korzystało po kilka tysięcy osób.

Dużym powodzeniem cieszy się także wypożyczalnia sprzętu. W zeszłym sezonie łyżwy wypożyczano w niej blisko 55 tysięcy razy, kaski – ponad 2 tys. razy, a pingwiny czy misie, pomagające najmłodszym utrzymać się na lodzie – po ponad tysiąc razy.

W związku z ogromnym zainteresowaniem lubelskim lodowiskiem od tego sezonu zmienia się harmonogram jego działania. W dni powszednie udostępniona będzie dodatkowa, przedpołudniowa tercję przeznaczoną do jazdy indywidualnej i grupowej.

Sesje popołudniowo-wieczorne we wszystkie dni tygodnia (łącznie z weekendami) zostają wydłużone do maksimum. – W tym czasie rezygnujemy także z przerw na konserwację lodu o stałych godzinach, co wydłużało przerwy między poszczególnymi tercjami i piętrzyło kolejki przed kasami. Teraz rolba będzie wyjeżdżała na lód wtedy, kiedy będzie to konieczne. Łyżwiarze będą mogli tym czasie poczekać obok tafli (ten czas oczywiście będzie odliczany od minut opłaconych w ramach biletu), by po skończeniu pracy rolby jak najszybciej wrócić na lód – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR.

Dodatkowo w grudniu i styczniu udostępnione zostanie zorganizowanym grupom (np. ze szkół) korzystanie z lodowiska także w poniedziałki, które zwyczajowo są zarezerwowane tylko dla klubów.

– W tym sezonie byliśmy zmuszeni do wprowadzenia aktualizacji cenników lodowiska i wypożyczalni. Koszty funkcjonowania obiektów zarządzanych przez MOSiR wzrosły o 14 milionów zł rocznie, głównie ze względu na ogromne podwyżki cen energii elektrycznej, energii cieplnej, inflację, wzrost płacy minimalnej i stawki godzinowej. W związku z tym wprowadzamy aktualizację cenników wszystkich obiektów. Dotyczy to m.in. obiektów basenowych, ale także lodowiska – podkreśla Miłosz Bednarczyk.

Bilety możecie nabyć w kasie lodowiska. Ze względu na duże zainteresowanie, żeby uniknąć konieczności czekania w kolejce przed kasą, warto kupić wcześniej bilety przez internet na stronie internetowej Icemanii.

Cennik

Dni powszednie

Bilet normalny (60 min.) – 19 zł (o 1 zł drożej niż rok temu)

Bilet ulgowy (60 min) – 15 zł (o 1 zł drożej niż rok temu)

Bilet rodzinny (60 min) – 30 zł (o 5 zł drożej niż rok temu)

Weekendy i święta

Bilet normalny (60 min.) – 25 zł (o 7 zł drożej niż rok temu)

Bilet ulgowy (60 min) – 19 zł (o 1 zł drożej niż rok temu)

Bilet rodzinny (60 min) – 39 zł (o 14 zł drożej niż rok temu)

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments