W Lublinie zobaczymy ponownie niesamowite widowisko teatralne opowiadające o ważnych epizodach z historii Lublina. Terminy: 4, 5, 10 i 11 sierpnia. Bilety w sprzedaży od 16 lipca.
Para młodych ludzi: ona – tańcząca na szarfie, on – chodzący po linie, w towarzystwie sztukmistrzów i innych artystów sztuki cyrkowej ukażą dramaty i upadki, wskrzeszenia i chwile wielkiego szczęścia wyjęte z przeszłości naszego miasta.

To wszystko na tle spektakularnej scenografii Jarosława Koziary z jego mistycznym wielkim słońcem i muzyką skomponowaną przez lubelskiego kompozytora Rafała Rozmusa. Historyczny tekst przeczyta Zbigniew Dziduch, a fragmenty „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza wyrecytuje Dorota Landowska.

Entuzjastycznie przyjęta pierwsza prezentacja „Snu o mieście” odbyła się we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Później została powtórzona w ramach obchodów Urodzin Miasta Lublin w 2017 roku.

BILETY
Bilety w cenie 2 zł, dostępne od 16 lipca. Informacji dotyczących widowiska i sprzedaży biletów udziela kasa Centrum Kultury: tel. 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl

 

Fot. Centrum Kultury w Lublinie/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments