Studenci lubelskich uczelni sesję letnią w większości będą zdawać zdalnie. Są jednak wyjątki, które dotyczą między innymi tych studiujących na kierunkach praktycznych. Sprawdziliśmy, jak będą wyglądać letnie egzaminy na lubelskich uczelniach.

Sesja w sposobie hybrydowym będzie prowadzona na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

– Zalecamy, aby w semestrze letnim sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna odbywała się zdalnie, czyli z wykorzystaniem infrastruktury informatycznej. O sposobie przeprowadzenia zaliczeń końcowych i egzaminów decyduje dziekan danego wydziału, kierując się specyfiką przedmiotu prowadzonego na danym kierunku studiów. Zaliczenia końcowe lub egzaminy przeprowadzane w sposób zdalny mogą oczywiście przybierać formę pisemną lub ustną – wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. Na UMCS letnia sesja rozpocznie się 23 czerwca i potrwa do 13 lipca.

Z kolei na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim sesja trwać będzie od 17 czerwca do 1 lipca. Uczelnia jeszcze nie wie, jaką formę przybierze. – Zakładane było, że sesja będzie zdalna, ale jeszcze chwilę trzeba poczekać – mówi Monika Stojkowska, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Najprawdopodobniej z sesji zdalnej skorzystają też studenci Politechniki Lubelskiej. – Do tej pory sesję planujemy zdalnie. Natomiast po 15 maja następują zmiany w szkołach i oświacie. Wtedy będziemy się zastanawiać czy nie przeprowadzić jej jednak w formie hybrydowej, czyli część zdalnie, a część na miejscu. Nad tym jeszcze zastanawiają się władze uczelni – tłumaczy Iwona Czajkowska-Denka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Studenci kierunków praktycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mogą liczyć na egzaminy w formie tradycyjnej. W przypadku niektórych kierunków, jak i przedmiotów odbywać się będzie zdalnie.

– Weryfikację efektów uczenia się prowadzić będziemy w formie zdalnej z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, a w formie tradycyjnej w przypadku egzaminu z praktyk zawodowych – wyjaśnia mgr inż. Anna Woźniak, dyrektor Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wiemy już jednak, że egzaminy dyplomowe, takie jak obrona pracy licencjackiej czy magisterskiej odbywać się będą w formie tradycyjnej.

Podobnie, jak studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, tak samo ci z Uniwersytetu Medycznego sesję będą mieć w formie tradycyjnej. Przypominamy, że na tej uczelni już od kilku miesięcy zajęcia odbywają się w jej murach. Wynika to między innymi z tego, że studenci „Medycznego” mają głównie kierunki praktyczne, które wymagają obecności studentów w pracowniach, a także z dużej ilości szczepień przeciwko COVID-19.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments