10-dniowy Sezon Lublin jest symbolicznym rozpoczęciem sezonu turystycznego. To wyjątkowa propozycja dla mieszkańców i turystów, którzy w okresie długiego weekendu majowego licznie odwiedzają nasze miasto.

Tegoroczny Sezon Lublin to ponad 270 wydarzeń o różnorodnym charakterze, poczynając od oprowadzań kuratorskich, spacerów z przewodnikami, wycieczek tematycznych aż po wydarzenia z zakresu sportu, rekreacji i turystyki miejskiej.

W tym roku blisko 50 proc. jego wydarzeń odnosi się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. W programie Sezonu Lublin 2018 znalazły się wystawy, spacery historyczne, oprowadzania kuratorskie, wycieczki rowerowe, piesze i kajakowe, a także gry miejskie czy imprezy biegowe.

PROGRAM (WYBRANE PROPOZYCJE)

Z powrotem
Następny

Aktywność fizyczna

Wypożyczalnia sprzętu wodnego – KAJAKI.lublin.pl Radosław Dziurda – oferuje sto kajaków na stulecie odzyskania niepodległości. Spływ przez Lublin to propozycja dla wszystkich, którzy lubią spędzać aktywnie czas (28, 29 kwietnia oraz 1, 5, 6 maja).

Spływ rodzinny z Prawiednik – ta impreza jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi. Trasa Prawiednik zalecana jest dla osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z kajakami (29 kwietnia oraz 6 maja).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” – zaprasza na dwa spływy kajakowe. Eko Spływ jest to propozycja idealna dla osób, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, działając na rzecz środowiska naturalnego (28 kwietnia). Rodzinny Spływ Kajakowy to malownicza trasa i niezbędna dawka emocji, które dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń (5 maja).

Wycieczka rowerowy Lublin 1918 – świadkowie tamtych dni – uczestnicy, przemieszczając się wyłącznie na rowerach, będą wykonywać szereg zadań. Podczas konkurencji będzie można sprawdzić swoją znajomość historii Lublina, jego topografii, a także wziąć udział w konkurencjach niespodziankach (1 maja).

Masa Krytyczna śladami 1918 roku w Lublinie – wycieczka rowerowa odbywającą się w ramach Lubelskiej Masy Krytycznej (27 kwietnia).

VII bieg po prawdziwym Lublinie 1918–2018 – jest to pomysł na zwiedzanie miasta w biegu, z udziałem biegających przewodników. Tematem przewodnim biegu będzie 100-lecie odzyskania niepodległości (6 maja).

Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments