W piątek (19 czerwca) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie będziecie mogli wziąć udział w wernisażu wystawy „Siła Rzeźba Masa Prolog”. Wystawa będzie umieszczona w City Projekt na poziomie -1, a piątkowe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.

Wystawa jest zapowiedzią zbliżającego się Festiwalu Ceramicznego organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pierwotnie, jego tegoroczna edycja miała trwać od 18 do 20 czerwca. Niestety, w związku z panującą epidemią została przełożona na późniejszy termin.

Prezentowana w gościnnych wnętrzach CSK wystawa jest więc Prologiem, czyli przeglądem prac gospodarzy przyszłego festiwalu, wykładowców Wydziału Artystycznego UMCS: dr hab. Alicji Kupiec, dr hab. Zbigniewa Stanucha, mgr Radosława Skóry oraz mgr Oliwii Beszczyńskiej.

Każdy z artystów pracuje inaczej, wybiera różne materiały, jak i czerpie z odmiennych źródeł inspiracji.

Integralną częścią wystawy jest emisja video, dokumentującego praktyczny projekt badawczy Arely Amaut i Sigrid Espelien – Machina Zbiorowego Myślenia. Projekt analizuje, jak i czego możemy się nauczyć dzieląc metody i doświadczenia z różnych dziedzin angażujących z pozoru przeciwne, lecz uzupełniające się technologie, na przykład współczesne i dawne praktyki, technologię cyfrową i glinę lub hakowanie i wytwarzanie.

Wystawa będzie dostępna od wtorku do niedzieli w godzinach od 12 do 18.

Wystawa zostanie z nami do 10 lipca. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments