W niedzielę (14 sierpnia) będziemy mogli wziąć udział w spacerze śladami lubelskiej poetki Julii Hartwig. Spacer zorganizowany zostanie w 101. rocznicę urodzin poetki. Początek wydarzenia o godzinie 18:00 w Bramie Grodzkiej.

To już piąta edycja spaceru śladami Julii Hartwig po Lublinie. Nawiązuje do spaceru po naszym mieście z poetką, który odbył się w 2006 roku. Podczas wydarzenia uczestnicy odwiedzą miejsca związane z rodziną Hartwigów, podążą tropem poezji oraz fotografii.

Spacerowi towarzyszyć będzie wystawa materiałów z Archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego eksponowana w Galerii Teatru NN. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe akcydensy.

Julia Hartwig urodziła się w Lublinie 14 sierpnia 1921 roku. Tu spędziła dzieciństwo, tu w 1939 roku zdała maturę, tu spotkała Józefa Czechowicza, Annę Kamieńską, Józefa Łobodowskiego, Jerzego Pleśniarowicza, tu w 1936 roku zadebiutowała w międzyszkolnym czasopiśmie „W Słońce”. Związek Julii Hartwig z Lublinem był silny również na późniejszych etapach jej życia. Rodzinnemu miastu poświęciła wiele wierszy m.in.: „Elegię lubelską”, „Koleżanki”, „Pamięci Czechowicza”. W 2009 roku została wyróżniona tytułem Honorowej Obywatelki Miasta Lublina. W tym samym roku, podczas festiwalu „Miasto Poezji” uhonorowano ją nagrodą „Kamień”.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments