W niedzielę (28 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie możecie wziąć udział w kolejnej edycji „Testu Coopera dla wszystkich”. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Test jest realizowany w ramach cyklu biegów #BiegnijLublin i będzie pierwszą tego rodzaju okazją do sprawdzenia swojej kondycji po okresie kwarantanny i izolacji związanych z epidemią Covid-19.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa polegająca na dwunastominutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.

K.Cooper (autor metody) opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie, jak i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci, określa się na podstawie pokonanego dystansu. Sportowcy profesjonalni podlegają ocenie w wyższych kryteriach.

Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 10:00, a kolejne będą odbywać się co 30 minut, w grupach 20-osobowych. Ostatni start będzie o godzinie 15:30.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Wejście na stadion będzie możliwe jedynie przez halę sportową. Bezpośrednio po wejściu na obiekt należy zdezynfekować ręce i udać się do stanowiska kontroli temperatury. Po pozytywnej weryfikacji należy udać się do Biura Zawodów w celu wypełnienia karty uczestnika.

Udział w biegu jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments