Przed nami Europejski Festiwal Smaku. W tym roku motywem przewodnim jest romantyzm i to właśnie w tym duchu przygotowane zostaną warsztaty, koncerty i jarmarki. W naszym subiektywnym przewodniku po tym wydarzeniu podpowiadamy na co w szczególności warto się wybrać i co zobaczyć.

Jarmark Inspiracji

Tradycyjnie na Starym Mieście od środy (8 września) do niedzieli (12 września) trwać będzie Jarmark Inspiracji. U wystawców z Polski, jak i całej Europy będziecie mogli kupić, jak i zdegustować różnorodne wina, piwa i nalewki, a także sery, chleby i inne lokalne wyroby. Wystawcy będą czekać na Was w każdy dzień do późnych godzin wieczornych. Wstęp wolny.

Targ Romantyczny

Po raz pierwszy wystawców będzie można spotkać również na placu Rybnym. To właśnie tu znajdziecie Targ Romantyczny, na którym będzie można spotkać lokalnych producentów serów i wędlin. Winiarze i lokalni producenci zaoferują Wam między innymi cydr lubelski. Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne.

Koncerty

Najdłużej wyczekiwanym punktem programu podczas Europejskiego Festiwalu Smaku są koncerty. W tym roku odbędą się one w różnych lubelskich kościołach. W piątek (10 września) w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście wystąpi Kaja Mianowana i Gerard Edery. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.30. W sobotę (11 września) o godz. 20 w kościele Ewangelicko-Augsburskim wystąpi Myra Horal z zespołem Tryptyk. W niedzielę (12 września) w Archikatedrze Lubelskiej usłyszymy Luigi Pagano oraz gwiazdę tegorocznej edycji – Dominikę Zamarę. Koncert ten będzie zwieńczeniem całego festiwalu i zostanie zadedykowany pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego i rozpocznie się o godzinie 20.

Na koncerty obowiązuje rejestracja miejsc. Możecie jej dokonać  TUTAJ

Warsztaty

Podczas wydarzenia nie może zabraknąć warsztatów kulinarnych. W pierwszych będzie można wziąć udział w poniedziałek (6 września), we wtorek (7 września) i w środę (8 września). Będą to Warsztaty Szkoły gotowania Jemy Zdrowo i odbędą się w Restauracji Uwędzono Inaczej (ul. Krakowskie Przedmieście 24/2). Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i odbędą się pod okiem chefa Arkadiusza Krzesiaka. Początek o godzinie 12. Na warsztaty obowiązują zapisy.

W czwartek (9 września) odbędą się warsztaty zielarskie z Magdaleną Kniaziewicz. Wstęp na nie jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy, a w zajęciach możecie wziąć udział na Letniej Scenie Smaku, która stanie na placu Rybnym. Początek wydarzenia o godzinie 16.

W piątek (10 września) możecie wziąć udział w warsztatach fotograficznych z Piotrem Markiem. Rozpoczną się one o godzinie 12. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja miejsc. Uczestnicy warsztatów będą fotografować najnowszymi modelami aparatów. Warsztaty odbędą się w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL (ul. Rynek 8).

Konkursy

Na Starym Mieście nie zabraknie również również uwielbianych przez mieszkańców konkursów kulinarnych. Między innymi w piątek (10 września) na Scenie Smaku za Trybunałem Koronnym odbędzie się „Good Chef”. Będą to trzy pokazy kulinarne nominowanych do tego konkursu uczestników. Pokazy rozpoczną się o godzinie 17. „Good Chef” możecie jeszcze zobaczyć w sobotę (11 września) o godzinie 15 i w niedzielę (12 września) o godzinie 15. O godzinie 19 ostatniego dnia Festiwalu wręczone zostaną nagrody laureatom.

Szczegółowy program Festiwalu Smaku znajdziecie tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments