Suka. Bestseller z Kolumbii (recenzja książki)

0
126

„Suka” to niepokojąca, gęsta proza, bestseller w Kolumbii, książka nagrodzona prestiżową nagrodą Biblioteca de Narrativa Colombiana. To kwintesencja ludzkiego losu w mistrzowskiej opowieści o niespełnionych marzeniach i pragnieniu miłości.

Damaris żyje na granicy ubóstwa. Mieszka wraz z mężem w chacie na kolumbijskim wybrzeżu Pacyfiku. W otoczeniu amazońskiej puszczy, morza i dzikich gór, które są równie piękne, co niebezpieczne. Damaris i jej mąż ledwie wiążą koniec z końcem, podobnie zresztą jak ich sąsiedzi. Codzienność jest wyzwaniem.

Damaris marzyła o macierzyństwie, ale nie dane jej było zostać matką. Pojawienie się jej w życiu suki, którą nazywa tak, jak zawsze chciała nazwać swoją córkę, odmienia jej życie na zawsze. Zew natury jest nieubłagany, a ludzkie i zwierzęce instynkty – niezmierzone.

Pilar Quintana to jedna z najbardziej cenionych i popularnych pisarek Ameryki Łacińskiej, autorka powieści i zbiorów opowiadań. Wydana w 2017 roku powieść „Suka” stała się bestsellerem w Kolumbii, autorka zdobyła za nią wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę kolumbijską Biblioteca de Narrativa Colombiana (2018). „Suka” znalazła się również w gronie nominowanych do National Book Award (2020).

Pilar Quintana, Suka, Wydawnictwo Kobiece.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments