Chociaż w okresie Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnego kolędowania, koncertów i jarmarku, w Lublinie nie zabraknie świątecznych iluminacji.

– Montaż dekoracji zaplanowany jest na ulicach Lublina w dniach od 2 do 5 grudnia. Prace rozpoczną się od deptaka na Krakowskim Przedmieściu, gdzie zamontowane będą elementy latarniowe i drzewka, następnie przystrojone zostaną latarnie na placu Litewskim. Kolejny etap to rozstawienie elementów wolnostojących – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie. Również 4 i 5 grudnia przed Ratuszem ustawiana zostanie trzynastometrowa choinka.

– Rozmieszczenie elementów świetlnych i ich ilość będzie analogiczna do zeszłego roku. Świąteczne iluminacje będą zdobiły przestrzeń Lublina przez ponad dwa miesiące. Demontaż planowany jest 8-9 lutego 2021 – dodaje Głazik.

Przypominamy, że stan epidemii,  a co za tym idzie zakaz zgromadzeń nie pozwalają na organizację wydarzenia, jakim jest uroczyste zapalenie światełek na miejskiej choince, w takiej formule jaką znamy z lat poprzednich.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments