Od poniedziałku (25 stycznia) w Lublinie trwają szczepienia seniorów z grupy 80+ i 70+. Są oni szczepieni między innymi w punkcie szczepień przy ul. Radziwiłłowskiej w Lublinie, który każdego dnia do 31 stycznia będzie szczepił 250 osób.

– Nie chcę umierać na koronawirusa. Moim marzeniem jest, by jeszcze trochę pożyć. Chcę być bezpieczna, by mogli mnie odwiedzać wnuki, córka. Dzięki szczepionce nie będę już tak odizolowana od rodziny – cieszy się jedna z mieszkanek Lublina, seniorka, która pierwszą dawkę szczepienia otrzymała w środę (27 stycznia). – Bardzo czekałam na tę szczepionkę. Większość seniorów chce się szczepić, bo boją się o swoje zdrowie – dodaje.

Na szczepionkę czekała również inna mieszkanka. – Zdecydowałam się na szczepienie, bo dosyć często choruję. Mieszkam u córki, bo byłam operowana na nogę i chciałabym po prostu, by każdy z nas był zdrowy. Szczepienie daje mi również poczucie bezpieczeństwa – cieszy się.

Punkt szczepień przy ul. Radziwiłłowskiej jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 20. – Szczepienia przebiegają sprawnie. Nie stawiły się dosłownie jednostki, bo 2 czy 3 osoby. Jeśli szczepienia będą przebiegać sprawnie będzie zaszczepionych już blisko 700 osób – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. – Szczepimy teraz tych seniorów, którzy zapisali się w pierwszych możliwych terminach. Teraz nie ma już takiej możliwości, by się zapisać, bo ze względu na ograniczenie ilości szczepionek zostały one wstrzymane – dodaje.

Punkty szczepień w Lublinie

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments