Zagubienie, samotność, sztuka. To wszystko połączy wystawa Tobiasza Papuczysa „Teatr/ nie-Teatr”. Już 12 października, w piątek, o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy w Galerii Pomost.

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” przy ul. Kiepury 5A zaprasza na wyjątkową wystawę mającą za zadanie ukazać ludzkie zagubienie i samotność uchwycone zarówno na deskach teatru, podczas gry aktorskiej, jak i w przestrzeni publicznej.

Tobiasz Papuczys, polski teatrolog i filmoznawca, autor wystawy „Teatr/ nie-Teatr” poprzez wykonane fotografie zaprezentuje nam jak granica pomiędzy teatrem, grą aktorską i widzami, a przestrzenią publiczną zaciera się. To za sprawą wystawy będzie można odpowiedzieć na pytanie, czy ta granica kiedyś istniała.

To na przestawionych w Galerii Pomost fotografiach zobaczymy prawdziwy obraz relacji widza i aktora, która w obecnej sztuce oparta jest przede wszystkim na współodczuwaniu wzajemnej fizycznej obecności.

Wystawa będzie kwintesencją istniejących w dzisiejszej postmodernistycznej sztuce relacji pomiędzy artystycznym przekazem emocji, a odczuwaniem przez odbiorcę przekazanych treści. Wstęp na wystawę jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments