Teksasy i Wojtek Cugowski wystąpią w ACK UMCS „Chatce Żaka” w czwartek (21 listopada) na Rockowej Scenie Radia Centrum. Początek wydarzenia o godzinie 19.

– Zespół Teksasy istnieje już ponad dwadzieścia lat. Znamy się bardzo dobrze i od bardzo długiego czasu. Tuż po zawieszeniu działalności przez zespół Bracia, spotkałem się z Jurkiem Stankiewiczem, czyli z wokalistą zespołu Teksasy i po krótkiej rozmowie postanowiliśmy zrobić coś razem – podkreśla wokalista Wojtek Cugowski.

Pomysł na projekt Teksasy & Wojtek Cugowski zrodził się w Lubelskim klubie Graffiti podczas bluesowych jam session gdzie muzycy wspólnie improwizowali wykonując utwory takich artystów jak Muddy Waters, Zz Top, czy Stevie Ray Vaughan.

– Na początku postanowiliśmy zagrać kilka koncertów, chwilę później wylądowaliśmy w studiu i zaczęliśmy robić nowe piosenki. To miała być jedna, dwie piosenki, a teraz mamy ich już siedem albo osiem i niedługo będziemy kończyć nagranie całej płyty – wyjaśnia Cugowski.

Wojtek Cugowski przez wiele lat był związany z zespołem Bracia, w którym występował zarówno jako gitarzysta, jak i wokalista. Po latach muzyk zdecydował się jednak rozpocząć karierę solową oraz powrócić do występów z grupą Teksasy.

Zespół wystąpi w składzie:

Wojtek Cugowski – śpiew, gitara, Jurek “Szela” Stankiewicz – śpiew, harmonijka ustna Andrzej Suchorab – gitara Krzysztof Nowak – gitara basowa Paweł Nowak – perkusja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments