Tomaszów Lubelski. Turystyczna perełka Lubelszczyzny (wideo)

0
940

Tomaszów Lubelski to miasto znajdujące się w centrum malowniczego Roztocza, w którym można aktywnie wypocząć, ale też podziwiać liczne zabytkowe obiekty.

Co warto zobaczyć

  • Niedaleko Rynku w Tomaszowie Lubelskim znajduje się drewniany kościół parafialny pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, który powstał w 1627 roku. Wybierzcie się wspólnie z rodziną na zwiedzanie pięknego złoconego wnętrza tego zabytku.
  • Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zimą modne są tu narty biegowe, a kiedy stopnieje śnieg ludzie z chęcią przychodzą na spacery, wycieczki rowerowe i edukacyjne.
  • Znajdziemy tu również Kolumny Pamięci, które odnoszą się do znanych i najważniejszych dla Tomaszowa Lubelskiego postaci oraz wydarzeń, które mają duże znaczenie dla historii regionu i Polski. Ostatnia odsłonięta kolumna została poświęcona Janowi Pawłowi II.
  • Na tomaszowskim Rynku znajduje się ławeczka dr. Janusza Petera. Pomnik znajdujący się w centrum miasta upamiętnia cenionego tomaszowskiego lekarza, twórcę szpitala i Muzeum Ziemi Tomaszowskiej. Podobno każdy, kto przysiądzie na ławeczce nie będzie miał już problemów zdrowotnych.
  • Warto również odwiedzić Park Miejski im. Augusta Krzyżanowskiego w Tomaszowie Lubelskim. To atrakcyjne miejsce nie tylko dla turystów, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Odnowione alejki oraz ścieżki prowadzą do plenerowej siłowni oraz amfiteatru i skateparku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments