We wtorek (26 stycznia) rozpoczął się nabór zgłoszeń kandydatów do nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Osoby, które w 2020 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w jednej z czterech kategorii, można zgłaszać do 15 lutego.

– Zapraszam do zgłaszania osób wyróżniających się w 2020 roku w obszarze twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury, do Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Nagrody te przyznawane są wybitnym przedstawicielom świata kultury: artystom, twórcom, animatorom i menedżerom kultury, za ich działalność kulturalną oraz wielkie starania, aby Lublin i jego mieszkańcy uczestniczyli w kulturze ciekawej, atrakcyjnej, nieszablonowej i pełnej emocji. W tym trudnym dla sektora kultury czasie docenienie ludzi kultury, nagrodzenie ich wieloletniej pracy, ma szczególne znaczenie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Wzorem lat ubiegłych nagrody będą przyznane w następujących kategoriach: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2020 rok, Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2020 roku, Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności, Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2020.

W celu złożenia wniosku o nagrodę, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody, a następnie wysyłać go pocztą na adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin lub dostarczyć go pod ten adres osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Dopuszczalne jest także wrzucenie dokumentów do urn znajdujących się w Biurach Obsługi Mieszkańców, czynnych od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15 przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, F. Kleeberga 12a. Na jednym formularzu można zgłosić jednego kandydata.

Termin składania zgłoszeń upływa 15 lutego o godzinie 15.30. O zachowaniu tego terminu decyduje data wpływu. Nagrody zostaną przyznane na podstawie rekomendacji Komisji do spraw nagród. Ogłoszenie laureatów planowane jest na maj.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments