W tym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej obchodzi 75 lat działalności. Z tej okazji władze uczelni przygotowały moc atrakcji dla pracowników i absolwentów.

14 września o godzinie 14 w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się wspólne spotkanie pracowników uczelni z jej absolwentami. – Tyle lat działalności sprawia, że jesteśmy uznawani za prawdziwą uczelnię z tradycjami, z czego bardzo się cieszymy – mówi profesor Stanisław Michałowski, rektor UMCS.

Z okazji 75-lecia zaplanowano m.in. koncert Urszuli, która zaśpiewa swoje największe przeboje przy akompaniamencie zespołu Tomasz Momot Orkiestra. Wystąpią również zespoły artystyczne, w tym Zespół Tańca Ludowego UMCS.

Dla gości też poczęstunek oraz bezpłatne zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, potańcówka i liczne atrakcje dla dzieci. Odbędą się warsztaty z chemii i fizyki Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, kucyki, warsztaty lalkarskie, dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, gry i zabawy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza, internetowa rejestracja na stronie www.piknik.umcs.pl. Karnety zostaną przesłane na wskazane przy rejestracji adresy mailowe.

– Planujemy zorganizować spotkania absolwentów wraz z pracownikami, żebyśmy wspólnie mogli porozmawiać w luźniejszej atmosferze – podkreśla rektor UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments