W Inkubatorze Technologicznym przy ul. Frazerów 3 w Lublinie powstał Książkowy Azyl. To inicjatywa fundacji ExLegere, która ma na celu przede wszystkim uchronienie książek przed zniszczeniem i wyrzuceniem na śmietnik.

– Książkowy Azyl to inicjatywa polegająca na popularyzowaniu czytelnictwa oraz ponownego wykorzystania książek. Z jednej strony pomagamy pozbyć się zalegających książek, z drugiej strony staramy się dotrzeć z książkami dla zainteresowanych daną tematyką grup odbiorców. Przy okazji dbamy o środowisko – zamiast wyrzucać książkę możemy podarować jej drugie życie, dając przy tym wiele radości – wyjaśnia Radosław Szlązak, koordynator Książkowego Azylu.

Każdy mieszkaniec może oddać dowolną książkę, której już nie czyta i nie jest mu potrzebna. – Przyjmujemy książki każdego rodzaju, od tych skierowanych dla najmłodszych czytelników, po te trudniejsze czy nawet akademickie podręczniki – zaznacza Szlązak.

Miejscem zbiórki jest Inkubator Technologiczny w Lublinie, mieszczący się na ulicy Frezerów 3. W pokoju administracji na parterze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 można zostawić książki.

– Planujemy regularnie zasilać książkami wiele miejsc takich jak biblioteki, szpitale, domy pomocy społecznej, świetlice czy placówki oświatowe. Każde z tych miejsc to inna grupa docelowa i inny zakres tematyczny książek. Wokół naszej inicjatywy chcemy też zbudować społeczność miłośników dobrej książki, bo zwykle przecież sięgamy po literaturę gdy ktoś nam ją poleci – podsumowuje Radosław Szlązak.

Fot. Książkowy Azyl/Facebook

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments