Na terenie Lublina powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej. Miasto ogłosiło postępowanie na budowę ścieżki w dzielnicy Czechów Południowy.

– Systematycznie zwiększamy długość infrastruktury rowerowej w mieście. Nowe drogi dla rowerzystów powstają nie tylko przy dużych inwestycjach, ale także jako realizacja pomysłów mieszkańców i mieszkanek zgłaszanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Często to również kontynuacja już zakończonych zadań z poprzednich edycji – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Ogłoszone zamówienie dotyczy budowy ścieżki w pasie zieleni pomiędzy ul. Północną i al. Solidarności, na odcinku od al. Kompozytorów Polskich w kierunku ul. Lipińskiego. Nowa infrastruktura będzie miała około 223 m długości i 2,5 m szerokości. Czas na wykonanie prac to 4 miesiące od daty podpisania umowy. Zadanie to realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego D-21 „Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności – kontynuacja”. W 2021 r. zrealizowano odcinki od ul. Ducha do ul. Kosmowskiej oraz od ul. Browarnej do ul. Prusa. Rok później powstał kolejny fragment – ścieżka rowerowa pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności na odcinku od ronda Rotmistrza Pileckiego do włączenia w istniejącą ścieżkę wzdłuż al. Solidarności, prowadzącą w kierunku Ogrodu Botanicznego.

Niebawem zostaną ogłoszone kolejne postępowania na zadania w zakresie budowy infrastruktury rowerowej. Budowa brakującego odcinka ścieżki pomiędzy ul. Szwajcarską a ul. Elsnera, wzdłuż ul. Choiny to założenia projektu z Budżetu Obywatelskiego D-4 „Rowerem pod WSSP – od Szwajcarskiej do Elsnera”. Z kolei połączenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Szafirowej (w okolicy Lidla) ze ścieżkami w Parku Jana Pawła II będzie możliwe dzięki realizacji projektu D-3 „Rowerowe połączenie ul. Jana Pawła II i Parku Jana Pawła II”. Ogłoszenie postępowań na oba zadania planowane jest jeszcze w czerwcu.

Wkrótce rozpoczną się też prace wzdłuż ul. Abramowickiej, gdzie również powstanie brakujący odcinek drogi rowerowej. Projekt D-2 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap III)” z Budżetu Obywatelskiego zakłada powstanie odcinka o długości około 280 m, od ścieżki wykonanej w roku ubiegłym w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą i przekazało teren budowy. Rowerzyści z nowego odcinka skorzystają we wrześniu.

Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej w mieście wynosi już ponad 190 km. W 2022 roku wybudowano blisko 3,4 km nowych dróg rowerowych.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments