W Lublinie rusza pierwsza Strefa Psa. Na otwarcie fotobudka i dog fitness

0
794

Skende tworzy kolejne miejsce do wypoczynku i spotkań dla mieszkańców Lublina i okolic. Tym razem to Strefa Psa, czyli przestrzeń do bezpiecznej zabawy i treningów z czworonogami. Bezpłatnie będzie można tam skorzystać z profesjonalnego toru przeszkód dla psów. To pierwsze takie miejsce w mieście i zostanie ono otworzone w sobotę (19 września).

Z okazji otwarcia, w najbliższą sobotę, na właścicieli czworonogów czekają między innymi darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt i fotobudka dla psów.

– Kilka miesięcy temu zauważyliśmy, że w naszej okolicy regularnie pojawia się całkiem spora liczba czworonogów wraz ze swoimi właścicielami. Widzieliśmy, że nasze tereny zielone stały się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji, ale brakowało tam strefy do treningów i ćwiczeń dedykowanej właśnie psom. Ponieważ od początku tworzymy SKENDE jako przestrzeń przyjazną naszym sąsiadom, podjęliśmy decyzję o rozbudowie miejsca nazywanego przez nas Sąsiedzkim Skwerem i tak zrodziła się Strefa Psa – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Strefa Psa powstaje na terenach zielonych SKENDE za pumptrackiem. Miejsce zostanie wyposażone w przeszkody, które umożliwią zabawę i trening dla czworonogów. Będzie tam labirynt, slalom z drążków, tunele i równoważnie. Dobór urządzeń był konsultowany ze specjalistami zajmującymi się psami. Zadbano także o bezpieczeństwo, dlatego do Strefy Psa będzie można wejść przez dwie bramki oddzielone ogrodzeniem (tzw. śluzę). Oprócz tego wydzielono także specjalne miejsce na toaletę dla psów.

W późniejszym czasie Strefa Psa zyska także ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłoża.

W dniu otwarcia, czyli w sobotę (19 września) od godziny 10 do 18 na miłośników i ich czworonogów czekają atrakcje i niespodzianki, m.in. specjalna fotobudka, w której będzie można zrobić zdjęcie ze swoim pupilem lub stoisko rękodzieła, na którym można kupić personalizowane gadżety dla psa. Dodatkowo podczas wydarzenia będzie możliwość, aby zgłosić chęć otrzymania „adresówki”, czyli plakietki z imieniem psa i numerem telefonu właściciela.

Otwarcie Strefy Psa to też darmowe warsztaty prowadzone przez specjalistów. Będą psie rozmówki, zajęcia dla psów lękliwych, dog fitness oraz pierwsza pomoc. Organizatorzy przewidzieli także coś dla najmłodszych. Dzieci, które nie mają swoich piesków mogą nauczyć się podstawowych zasad zabaw z czworonogami.

Ale to nie wszystko. Będzie też pomóc potrzebującym psom, ponieważ w tym dniu prowadzona będzie zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz plastikowych nakrętek dla Fundacji Ex Lege w ramach akcji Ukręcamy Okrucieństwo.

Wydarzenie i atrakcje są bezpłatne, ale organizatorzy zachęcają, aby pojawić się z przysmakiem dla bezdomnych zwierząt.

Na warsztaty obowiązują zapisy.

Program

11:00 -11:45  Bez strachu – warsztaty świadomości ciała dla psów lękliwych i wycofanych.
12:00 – 12:30 Co lubią psy, czyli jak bawić się z czworonogiem? Warsztaty dla dzieci od lat 7, które nie mają swojego psa lub dopiero zaczynają zabawy z pieskami.
13:00 – 13:30 Co lubią psy, czyli jak bawić się z czworonogiem? Warsztaty dla dzieci od lat 7.

*podczas warsztatów na obiekcie nie powinny przebywać inne psy. Strefa będzie dostępna dla uczestników warsztatów.

Tereny zielone, obok Strefy Psa
12:00 – 12:45 Psie Rozmówki, czyli pogadanka o socjalizacji szczeniąt z behawiorystą
13:00 – 15:00 Podstawy pierwszej pomocy. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z użyciem fantomu psa. (warsztaty bez psów)
16:00 – 16:45 Psi Fitness, czyli trening dla dużych i małych. (zapisy)
17:00 – 17:45 Psi Fitness, czyli trening dla dużych i małych. (zapisy)

 

Fot. Materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments