Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” rozpoczął nowy projekt w ramach działalności instytucji – „Galerii Rozdroży”. Powołał on do życia nową przestrzeń wystawienniczą, która funkcjonować będzie w budynku ośrodka oraz w rzeczywistości wirtualnej.

– Przyjrzymy się zjawiskom związanym z przemianami kulturowymi, społecznymi i politycznymi na świecie. Inspiruje nas symboliczne spotkanie „na rozdrożach”, miejscu skrzyżowania ścieżek, dróg i traktów, które odnosimy do współczesnych przemian kulturowych i aspektów społecznego funkcjonowania – podkreśla Alina Sheyda, z „Rozdroży”.

Sformułowana w ten sposób definicja „rozdroży” będzie podstawą myślenia o kulturze w kategorii dialogu, przenikania oraz badania wzajemnych relacji a nawet konfrontacji, którą obserwujemy w wielu współczesnych działaniach.

W ośrodku jest już dostępna pierwsza wystawa pod tytułem „Białoruś 2020. Trauma i śmiech.”. Po zdjęciu obostrzeń, zwiedzić ją będzie można do 1 lutego. Wystawa zwraca uwagę na aktualne wydarzenia na Białorusi poprzez prezentację zdjęć, plakatów, charakterystycznych grafik i artystycznych manifestacji.

Obecnie wystawa jest dostępna nie tylko w korytarz ośrodka, lecz także na stronie www.rozdroza.com oraz profilu Facebook.

Fot. Marcin Pietrusza/materiały prasowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments