Regulacja siodełka, wymiana klocków hamulcowych i sprawdzenie ciśnienia w oponach. To tylko część obowiązków, jakie spadają na miłośników rowerowej jazdy na własnym sprzęcie.

Każdą z drobnych napraw możemy zlecić pracownikom odpowiedniego serwisu, ale poświęcenie chwili czasu i uwagi naszym sprzętom tylko nas odpręży i pozwoli poznać nasz rower bliżej.

Nie powinniśmy też uważać, że jest to zadanie tylko dla mężczyzn. Specjalnie dla pań, które nie boją się drobnych wyzwań i uwielbiają rowerowe wycieczki lubelskie, Porozumienie Rowerowe organizuje Warsztaty rowerowej naprawy dla kobiet.

We wtorek, 25 września, od godz. 17 wszystkie chętne panie będą mogły dowiedzieć się jak rozpoznać usterki w swoich rowerach oraz określić czy mogą naprawić je same, czy konieczna jest wizyta w serwisie.

Dodatkowo organizatorzy pokażą jak odpowiednio wyregulować siodełko, kierownicę i hamulce. Po warsztatach każda z pań będzie też wiedziała jak wymienić klocki hamulcowe oraz założyć łańcuch, który spadł.

Zmiana dętki i napompowanie kół też nie będzie już problemem, ani powodem do proszenia o pomoc swojego mężczyzny. Nie będzie też problemem władanie podstawowymi narzędziami rowerowymi. Uczestniczki dowiedzą się też, jak przygotować swoje rowery na niekorzystną pogodę: deszcz, chłód i pluchę.

Na zajęciach maksymalna ilość czasu będzie poświęcona działaniom praktycznym. Organizatorzy zapraszają więc wszystkie uczestniczki z własnymi rowerami. Ze swojej strony zapewniają narzędzia.

Warsztaty odbędą się przy ul. Kowalskiej 1.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments