W najbliższy weekend nie zabraknie atrakcji. Możemy skorzystać z pełnej oferty wystaw, giełd, przejazdów rowerowych i występów scenicznych. Zobaczcie cotygodniowe zestawienie weekendowych wydarzeń.

Giełda Mieszkań w Gali

Galeria Gala zaprasza na Giełdę Mieszkań. Już w weekend, 26 i 27 października, będziecie mieli okazję spotkać się z największymi lubelskimi deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi i biurami nieruchomości.

Podczas wydarzenia swoje stoiska będą miały również firmy projektujące i budujące domy, banki i instytucje finansowe. Będą oni do dyspozycji każdego z uczestników, który poszukuje nowej nieruchomości. Bezpłatne porady obejmą kwestie kredytowe, projektowe i ubezpieczeniowe.

Lubelska Masa Krytyczna

Lubelska Masa Krytyczna „Zaduszna” ponownie przejedzie ulicami Lublina w piątek, 25 października. Start o godzinie 18 z placu Litewskiego.

Lubelscy rowerzyści spotykają się co miesiąc, aby zamanifestować swoją obecność na ulicach Lublina. Tempo przejazdu to około 12 km/h. Organizatorzy zapewniają, że jest ono dostosowane do wszystkich rowerzystów, by każdy mógł czuć się komfortowo.

Cyrkulacje 2019

Wschodnioeuropejski Konkurs Etiud Nowocyrkowych – to pełna nazwa festiwalu „Cyrkulacje”, który rozpocznie się w piątek, 25 października, i potrwa do niedzieli, 27 października. Pokazy finałowe zobaczymy w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Spektakle finałowe zobaczymy w CSK trzykrotnie. W piątek, 25 października, spektakl premierowy z głosowaniem publiczności rozpocznie się o godzinie 19. W sobotę, 26 października, spektakl z udziałem jury i głosowaniem publiczności zobaczymy o godzinie 18, natomiast w niedzielę, 27 października, spektakl rozpocznie się również o godzinie 18 i będzie on połączony z werdyktem jury oraz ceremonią wręczenia nagród.

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” 2019

Od piątku, 25 października, do niedzieli, 27 października, w AKC UMCS „Chatce Żaka” oraz Radiu Lublin trwać będzie XXXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” 2019. W programie między innymi liczne koncerty oraz spacer po Lublinie.

Obok koncertów odbędą się również liczne wydarzenia towarzyszące – spotkania podróżnicze, konkurs fotograficzny i wystawa pokonkursowa, która w w tym roku odbędzie się pod hasłem „Wędruj z nami”. Będzie to również okazja do tego, by wziąć udział w spacerze „Śladami Lubelskich Artystów” oraz festiwalowe śpiewanki, w których biorą udział wspólnie artyści Bakcynaliów i festiwalowa publiczność.

Botaniczna piątka

Botaniczna Piątka powraca do Lublina. Jej jesienna edycja odbędzie się w sobotę, 26 października, w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Początek wydarzenia o godzinie 10. Impreza ma charakter cykliczny. Po ukończonym biegu na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.

Turniej Motor Cup na Arenie Lublin

W sobotę, 26 października, oraz w niedzielę, 27 października, sześć piłkarskich drużyn zmierzy się ze sobą w ramach Turnieju Motor Cup. Zmagania zawodników będziemy mogli oglądać na Arenie Lublin. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 26 października, o godzinie 9.30.

Profilaktyka raka piersi. Spotkanie w Hotelu Focus

Fundacja Wsparcie na Starcie organizuje w ramach kampanii Dotykam=Wygrywam wydarzenie profilaktyczne w Hotelu Focus na al. Kraśnickiej. Zaproszeni są wszyscy, którym nie obojętny jest problem badań profilaktycznych pod kątem raka piersi.

Spotkanie zarówno dla Pań i Panów odbędzie się w piątek, 25 października, o godz. 18. Na wydarzeniu wystąpią zaproszeni goście: Marzena Czebiera i Halina Gardzialac- brafitterki z salonu Lady Marion bielizna & brafitting w Chełmie, wolontariuszki Fundacji Wsparcie na Starcie, edukujące nastolatki i kobiety na temat tego, jak dbać o zdrowie piersi, zaszczepiając w nich zwyczaj regularnego samobadania piersi i noszenia dobrze dobranego biustonosza.

Casting firmy UNITEDforMODELS

Chcesz zostać profesjonalną modelką i pozować przed najlepszymi fotografami w kraju? Już w sobotę, 26 października, do Lublina zawita ekipa UNITEDforMODELS, która ma zamiar wśród młodych i utalentowanych mieszkańców naszego miasta odnaleźć nowe twarze modelingu.

Men’s Health, Galeria Krakowska, Prosto i Cropp. Między innymi to z tymi markami współpracują najbardziej znane twarze firmy modelingowej. Już w sobotę, spełniając podstawowe warunki będziecie mieli szansę spróbować swoich sił w budowaniu światowej kariery.

Organizatorzy zapraszają dziewczęta, które mają min. 174 cm wzrostu w wieku 14-22 lata i chłopców min. 183 cm wzrostu w wieku 15-28 lat.

IX Wielka Trasa Stand-up Polska

Już niedługo ekipa Stand-up Polska przyjedzie do Lublina, żeby zaprezentować program pełen problemów, które nieuchronnie zbliżają nas do tytułowego końca świata. Na scenie zobaczymy gwiazdy polskiej sceny komediowej. Najlepszych polskich komików zobaczymy w sobotę (26 października) i niedzielę (27 października) w Centrum Kongresowym UP o godz. 19.

Globalne zagrożenia, kataklizmy, choroby i wojna. Czy te tematy da się przedstawić w prześmiewczy sposób? Zmierzą się z tym Michał Kempa, Antoni Syrek-Dąbrowski, Bartek Walos, Wojciech Fiedorczuk, Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski, Maciek Adamczyk, Sebastian Rejent i Łukasz Kowalski.

Start sezonu morsowego

W sobotę, 26 października, nad Zalewem Zemborzyckim na plaży przy ośrodku Słoneczny Wrotków Lubelskie Morsy rozpoczną sezon. Po raz pierwszy do lodowatej wody wejdą o godzinie 13.

Sezon zainaugurują morsy, które przed kąpielą w Zalewie w barwnych strojach z lat osiemdziesiątych przejdą w korowodzie. Po rozgrzewce wskoczą do wody. Następnie morsy powrócą do ośrodka Fun Sport, w którym czekają na nich liczne konkursy, atrakcje i zajęcia ruchowe.

Wystawa „In venus veritas”

„In venus veritas”. Najnowsza wystawa Gochy Meg Stankiewicz zagości w Lublinie już w piątek, 25 października, o godz. 18. To premierowy pokaz twórczości artystki w naszym mieście. Wystawę możecie oglądać w Galerii Wirydarz do 2 grudnia.

Najnowsza wystawa malarki składa się m.in. z obrazów Floris, czy La Donna. – Żyjemy w cywilizacji baroku. W czasach blasku, przepychu i iluzji, ale też w czasach olbrzymich możliwości, rozkwitu technologii, nowej filozofii. W czasach nadziei. Parafrazując powiedzenie „In vino Veritas” i zastępując w tytule wystawy „vino” słowem „Venus”, chcę trochę przewrotnie opowiedzieć, że piękno i prawda jest kobietą – mówi artystka.

Zakaz Narzekania Show

W niedzielę, 27 października, w hali Targów Lublin zobaczymy wyjątkowy spektakl pod hasłem: Zakaz Narzekania Show. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Zakaz Narzekania ma na celu nauczyć dystansu do siebie i do codziennych sytuacji. Podczas spektaklu widzowie dostaną praktyczne wskazówki, jak wyeliminować ten nawyk oraz, jak skutecznie działać z lepszą energią. To również lekcja tego, by brać odpowiedzialność za swoje słowa i emocje.

Icemania

Już za chwilę zaczynamy sezon lodowiskowy! Icemania rusza już w sobotę, 26 października. Na pierwszych gości czekają wyjątkowe atrakcje. Zobaczcie sami.

Icemania to kryte lodowisko na terenie kompleksu Aqua Lublin o wymiarach 30×60 m. Mamy okazję jeździć tu w rytm przyjemnej muzyki na tafli o rozmiarze 1738 m². Chcąc podziwiać wyczyny łyżwiarzy do dyspozycji mamy strefę widowiskową z zespołem gastronomicznym.

Sezon 2019 rozpoczynamy w ostatnią sobotę października od godz. 11. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę. Przez cały pierwszy weekend obowiązuje oferta promocyjna w postaci jazdy NO LIMIT.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments