W najbliższy weekend w Lublinie nie zabraknie sportowych i kulturalnych atrakcji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych wydarzeń na najbliższe dni.

Pokazy fontanny

Jeśli nie widzieliście jeszcze pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim, to warto to nadrobić. W piątek (2 sierpnia) zobaczycie pokazy “Unia Narodów” i “Wydarzenia kulturalne”, a w sobotę (3 sierpnia) – “Unię Narodów” i “Anioły Lubelskie”. Start o godz. 21.

Otwarcie tarasu widokowego VIVO! Lublinie

Przed nami otwarcie tarasu widokowego VIVO! Lublin po modernizacji. W sobotę (3 sierpnia) czeka nas wiele zabaw i atrakcji niemal w chmurach. Od tego dnia będziemy mieli do dyspozycji plac zabaw z trampolinami, pagórkami oraz plażą dla najmłodszych, a także strefy wypoczynku z trawiastym podłożem wyposażone w leżaki, ławki, kanapy oraz siedziska typu bean-bag. Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 18. Czekają nas warsztaty plastyczne i taneczne, strefa gier podwórkowych, pokazy kuglarskie i wielkie bańki mydlane.

Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Byliny w rozmiarze XXL – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) o godz. 11 rozpocznie się spacer z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym. Tematem przewodnim będą byliny z różnych stron świata. Usłyszymy o ich budowie, właściwościach pożytecznych i niepożądanych.

Meeting Of Styles

Już niedługo zobaczymy nowe murale na terenie naszego miasta. W piątek (2 sierpnia) rusza Meeting Of Styles, czyli międzynarodowe święto graffiti. W piątek w SKENDE Shopping o godz. 11 odbędą się z tej okazji warsztaty dla dzieci. W sobotę już od 10 spotkanie i bitwy graffiti. Niedzielny dzień upłynie pod znakiem otwartego spotkania z malowaniem graffiti przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej. Start o godz. 11.

Mecz futbolu amerykańskiego Tytani Lublin vs. Rockets Rzeszów

W sobotę (3 sierpnia) o godz. 18.30 na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się mecz lubelskiej drużyny futbolu amerykańskiego. W trakcie meczu na widzów czekają atrakcje: konkursy z nagrodami i występ cheerleaderek. Wstęp jest bezpłatny. 

Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci

W niedzielę (4 sierpnia) zabierzcie swoje dzieci na plac Litewski. Od godziny 12 czekają na nich warsztaty i animacje. Wykonają m.in. teatralne elementy scenograficzne, lalki pacynki, a także różne instrumenty muzyczne. Poznają też tańce narodowe oraz uszyją maskotkę – Koziołka lubelskiego. 

Święto Pszczół

Ogród Botaniczny zaprasza w niedzielę (4 sierpnia) na Święto Pszczół. O godz. 12.30 rozpoczną się zajęcia warsztatowe, kiermasze, konkursy i animacje. Tego dnia dzieci do lat 10 mają bezpłatny wstęp. Pozostałych uczestników obowiązuje standardowy cennik ogrodu. Spotkanie potrwa do godziny 16.

Kino Perła

W piątek (2 sierpnia) w Letnim Kinie Perła zobaczymy film pt. W cieniu drzewa, który opowiada o dwóch małżeństwach, jednym drzewie i sąsiedzkim konflikcie, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji. W sobotę obejrzymy dokument pt. Over the Limit, o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. W niedzielę czeka na nas komedia pt. Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca, około godz. 21 na terenie Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej.

Kino w Bramie

Szykuje się moc filmowych atrakcji. W piątek (2 sierpnia) obejrzymy film pt. Antek policmajster z 1935 roku, a w sobotę dramat pt. Pełnia życia z 2018 roku. Filmy możecie oglądać w bramie przy ulicy Królewskiej 3. Seanse rozpoczynają się o godz. 21.

Speed Car Motor Lublin – forBET Włókniarz Częstochowa

W piątek (2 sierpnia) o godz. 20.30 na stadionie żużlowym Motor Lublin przy Al. Zygmuntowskich 5 wystartują gwiazdy lubelskiego żużla. Zmierzą się oni z drużyną z Częstochowy.

Jemioła&Szwed w Muszli Koncertowej

W sobotę (3 sierpnia) od godz. 14 w Ogrodzie Saskim czeka na Was mnóstwo atrakcji. W ramach cyklu “Cafe Variete” zobaczymy mini spektakle, weźmiemy udział w warsztatach i grach planszowych. O godz. 20 na scenie wystąpi też sztukmistrzostwo-muzyczno-improwizacyjny duet Jemioła&Szwed. Jest to pierwsze wydarzenie zaplanowanego na sierpień i wrzesień cyklu “Cafe Variete”. Wstęp jest bezpłatny. 

Bieg Jezior

A jeśli chcielibyście wybrać się poza Lublin, to na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim odbędzie się 29. spotkanie biegowe. W sobotę (3 sierpnia) o godz. 15 biegacze ruszą z Krasnego (start obok remizy OSP Krasne), a zakończą bieg w Starym Uścimowie. Bieg dla młodzieży wystartuje z Maśluch. Na mecie czeka wiele atrakcji. To wydarzenie nie tylko dla biegaczy chcących sprawdzić się na dystansie 6,5 kilometra, ale również dla wszystkich wypoczywających nad jeziorem, który chcą zaczerpnąć sportowych emocji towarzysząc biegaczom i dopingując ich.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments