Od piątku (19 listopada) do niedzieli (21 listopada) na mieszkańców Lublina czeka wiele atrakcji. Podczas weekendu będzie można kibicować lubelskim zawodnikom, zobaczyć różne spektakle, a także wystawy. Podpowiadamy, na co warto się wybrać.

Żurawie 2021

W piątek (19 listopada) w Galerii Labirynt o godzinie 18 poznamy laureatów tegorocznych Żurawi. Wstęp na galę jest wolny, jednak każdy z uczestników musi zachować reżim sanitarny. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Szczegóły znajdziecie tutaj

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (20 listopada) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, owoce, jak i warzywa, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9.

100-lecie Chóru KUL

W sobotę (20 listopada) o godzinie 14:00 w auli kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji setnej rocznicy powstania Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na scenie usłyszymy solistów, chór KUL oraz orkiestrę instrumentów dętych pod dyrekcją Grzegorza Pecki. Wstęp wolny.

Zielonym do góry”

W sobotę (20 listopada) od godziny 11.00 do 12.00 w Dzielnicowym Domu Kultury “Czuby Południowe” zorganizowane zostaną warsztaty online w ramach cyklu “Zielonym do góry”. Spotkanie pod nazwą “Podano do stołu” będzie dotyczyć aranżacji stołu jesiennego oraz tego, w jaki sposób w łatwo i z dostępnych lokalnie materiałów taką aranżację wykonać.

Spotkanie poprowadzi Beata Zych, ogrodniczka, florystka i działkowiczka z zamiłowania. Założycielka autorskiego projektu Pracownia Piękno, promującego to, co naturalne, lokalne, polskie i sezonowe. Spotkanie będzie transmitowane online na Facebooku DDK “Czuby Południowe”, a jego zapis możliwy do obejrzenia później.

Teatr Muzyczny w Lublinie

W piątek (19 listopada) i w sobotę (20 listopada) o godzinie 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie możemy zobaczyć spektakl „Skrzypek na dachu”. Natomiast w niedzielę (21 listopada) o godzinie 17 aktorzy zagrają koncert „Po Polsku z Muzycznym”.

Bilety na wszystkie wydarzenia możecie kupić w kasie Teatru lub na stronie internetowej instytucji.

Chęć na 5

W niedzielę (21 listopada) w Wąwozie Rury w dzielnicy LSM Maraton Lubelski przygotuje kolejny bieg dla mieszkańców pod nazwą „Chęć na pięć”. Biegacze pokonają dystans 5 kilometrów. Trasa będzie prowadzić ścieżkami Wąwozu Rury. W wydarzeniu może wziąć udział 300 osób. Biegaczom możecie kibicować od godziny 12.

LUK Lublin

W niedzielę (21 listopada) o godzinie 17:30 w Hali Globus zagra LUK Lublin. Lubelscy siatkarze zmierzą się z drużyną Cuprum Lubin. Bilety możecie nabyć w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy), a karnety w cenie 250 zł (ulgowy) i 350 (normalny). Kasy będą otwarte od godziny 15:30.

Park Iluminacji

Przez cały weekend możecie odwiedzić Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do parku od godziny 16:40. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Galeria Saska

Do 9 stycznia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możemy zobaczyć wystawę twórczości Piotra Młodożeńca. Wystawa prezentuje twórczość artysty, który jest również grafikiem, malarzem, rysownikiem, projektantem, autorem filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

Made in Jazz

Przez cały weekend w CSK można zobaczyć wystawę Agnieszki Sobczyńskiej. Made in Jazz! to wystawa plakatów przedstawiających wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy. Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!’’, który nieprzerwanie powstaje już dziewiąty rok i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów artystów aktywnie działających na polskiej scenie jazzowej. W tym cyklu powstało już ponad 166 plakatów i wciąż rodzą się nowe pomysły na ich rozbrzmiewanie. Wstęp wolny.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments