Dobre kino, pokazy na fontannie i koncerty – od piątku (17 czerwca) do niedzieli (19 czerwca) na mieszkańców czekają liczne atrakcje. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć podczas weekendu w Lublinie.

Kino Perła

Od piątku (17 czerwca) do niedzieli (19 czerwca) możecie wziąć udział w pokazach filmów w Kinie Perła. Pokazy startują o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (17 czerwca) – Obywatel Jones, reż: Agnieszka Holland, cykl: Make love, not war

Sobota (18 czerwca) – Sweat, reż: Magnus von Horn, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (19 czerwca) – Whisky dla aniołów, reż: Ken Loach, cykl: Świat się śmieje

Pokazy fontann

W piątek (17 czerwca) i w sobotę (18 czerwca) możemy zobaczyć kolejne pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Początek o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Harmonogram

Piątek (17 czerwca) – Czarcia Łapa, Symfonia Nauki

Sobota (18 czerwca) – Historia Placu Litewskiego na wesoło, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Lublin Lublinowi

Od piątku (17 czerwca) do niedzieli (19 czerwca) w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Lublinie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Kaniorowcy zaprezentują szeroki repertuar różnorodnych tańców. Początek wydarzenia o godzinie 17.

W piątek (17 czerwca) zaprezentują się grupy: II Reprezentacja, Lubelacy, Dzieci Lublina, Lubelaczki, Słoneczka i Mali Muzykanci. Dzień później, czyli w sobotę (18 czerwca) wystąpią Lubliniacy, Lubliniacy I, Mały Lublin, Mały Lublin I, Nutki i Wiolinki.

Natomiast w niedzielę (19 czerwca) zatańczą I i II Reprezentacja, Lubliniaczki i Małe Lubliniaczki. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 17:00.

Wstęp wolny.

Słoneczny Wrotków

W sobotę (18 czerwca) i w niedzielę (19 czerwca) możecie udać się nad Zalew Zemborzycki do Ośrodka Słoneczny Wrotków. Za bilet normalny (dorośli) będziemy musieli zapłacić 35 zł, za młodzieżowy (do 18 roku życia) 23 zł, a za bilet grupowy 16 zł. Dzieci do ukończenia 12 roku życia bilet mogą nabyć w cenie 12 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Puchar Polski Pumtruck

W sobotę (18 czerwca) w parku Ludowym odbędą się zawody pucharu Polski na pump trucku. Zmagania rowerzystów możecie oglądać od godziny 9:00. W zawodach wezmą udział zarówno amatorzy, jak i przedstawiciele profesjonalnych klubów.

Wstęp wolny.

Festiwal Danuty Szaflarskiej

W ramach jubileuszu Teatr Stary w Lublinie organizuje wyjątkową edycję Festiwalu Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. Tym razem na mieszkańców czeka plenerowe wydarzenie pn. „Vivat Teatr Stary”, które rozpocznie się w sobotę (18 czerwca) o godz. 20. Koncert będzie połączony z wręczeniem nagrody Gong Danutki. Występują: Kuba Badach, Janusz Gajos, Krzysztof Globisz, Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Marta Ledwoń, Dorota Miśkiewicz, Jan Peszek, Grzegorz Turnau, Magda Umer.

Podczas koncertu wręczona zostanie nagroda Gong Danutki. Jej Laureatami w tym roku są: Pani Jadwiga Jankowska – Cieślak oraz Pan Krzysztof Globisz. Na koncert obowiązywały wejściówki, ale z pewnością będzie można go usłyszeć znajdując się w przestrzeni Starego Miasta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments