Przed nami kolejny lutowy weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji, również tych walentynkowych. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (10 lutego) do niedzieli (12 lutego).

Randka z kulturą

Randka z kulturą – pod takim hasłem już 11 lutego odbędą się bezpłatne pokazy i spotkania w SKENDE. Na dzieci i młodzież czekają warsztaty tworzenia komiksów, ilustracji do książek, masek karnawałowych i wspólne gotowanie.

Organizatorzy chcą wykorzystać nadchodzące walentynki do tego, aby połączyć uczestników i połączyć ich miłością do literatury, kina i teatru. W programie odbędą się warsztaty, ale także pokazy i mini przedstawienia. Wydarzenie trwa od 10:00 do 17:00.

Lumina Park

Lumina Park można zwiedzać tylko do 14 lutego. Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS to niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest od godziny 17 do 21. Bilety w cenie 27-31 zł.

Zwiedzanie Lublina

Wystartowała kolejna, czwarta edycja cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem!/Explore Lublin with a Guide!”, w ramach którego mieszkańcy Lublina oraz turyści przybywający do naszego miasta mogą wybrać się na zwiedzanie wraz z przewodnikami zrzeszonymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W harmonogramie spacerów znajdują się spacery w języku polskim oraz angielskim poświęcone m.in. najpopularniejszym zabytkom, legendom miejskim, Unii Lubelskiej, okresowi dwudziestolecia międzywojennego, a także utworom literackim poświęconym o Lublinie. Spacery w języku polskim odbywają się co sobotę o 13.00, natomiast w języku angielskim – w wybrane niedziele o 11.00.

Szczegóły na stronie internetowej https://przewodnik.lublininfo.com/

Kino CSK

W piątek o godz. 19 i niedzielę o godz. 18 w kinie CSK zobaczymy pokazy dokumentu „Rzeka”, spektakularnego filmu o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead. Bilety w cenie 12/15 zł.

Przepis na Cohena

Przepis na Cohena to spektakl – koncert. Historia Leonarda Cohena jest tak samo legendarna, co nieznana. Buddyjski klasztor staje się miejscem, w którym poznajemy historię odosobnienia artysty. Spektakl pełen nowych aranżacji, świetnie zaśpiewany, piękny wizualnie i głęboko emocjonalny. Spektakl zobaczycie w piątek o godz. 19 i sobotę o godz. 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Bilety w cenie 50-60 zł.

Nowy wspaniały świat

W piątek i sobotę o godz. 19, a w niedzielę o godz. 17 w Teatrze Osterwy zobaczymy spektakl pt. Nowy wspaniały świat. Opublikowany w 1932 r. Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya zaliczany jest do najbardziej cenionych i przenikliwych dzieł literatury XX wieku. Powieść, utrzymana w konwencji science fiction, została okrzyknięta bestsellerem wszechczasów, jako jedna z dwóch najsłynniejszych, obok Roku 1984 Georga Orwella, literackich antyutopii. W Nowym wspaniałym świecie Huxley opisuje futurystyczny Londyn, a w nim cywilizację przyjemności, którą sterują technologie. Społeczeństwo, które dzięki naukowemu postępowi konsekwentnie realizuje marzenie ludzkości o powszechnym błogostanie, wolności od trosk i obfitości dóbr materialnych, to społeczeństwo na wskroś konsumpcyjne. Bilety w cenie od 20 zł.

Dzień zakochanych w galerii

W dniach 10-14 lutego na klientów VIVO! Lublin czekać będzie strefa scenografii umożliwiająca wykonanie zdjęć w wyjątkowej, walentynkowej scenerii. Zakochani, ale nie tylko oni, będą mogli zrobić sobie zdjęcie na tle florystycznych kompozycji składających się z czerwonych róż siedząc na czerwonej ławeczce ze strzałami amora. Klienci, którzy opublikują wykonane zdjęcie pod postem konkursowym na FB, powalczą o karty podarunkowe VIVO!

Walentynki w skansenie

niedzielę w godz. 10:00-15:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie swobodnie nawiązujące do współczesnych walentynek. Odwiedzający lubelski skansen będą mogli wziąć udział w mszy świętej, po której przewodnik zaprosi przybyłych do wspólnej wędrówki po wybranych zabytkach muzeum. Zwiedzanie rozpocznie się w Kościele z Matczyna, będzie to świetna okazja do bliższego przyjrzenia się ołtarzowi św. Walentego i wsłuchania się w prawdziwą opowieść o żywocie postaci.

Uczestników zaprosimy także do odwiedzenia lapidarium cmentarnego i Chałupy z Teodorówki, gdzie opowiemy o różnych obliczach miłości – zachęcają organizatorzy.

W miasteczkowym Ratuszu z Głuska także o miłości zaśpiewa dla nas białym głosem Zespół Śpiewaczy Muzeum Wsi Lubelskiej – Rózga, którego repertuar to tradycyjne pieśni wykonywane na dawnych wsiach. W Ratuszu będzie można napić się rozgrzewającej herbaty, zagrać w grę Flirt czy poczytać ogłoszenia matrymonialne z lat 30. XX w. Dodatkowa atrakcja towarzysząca wydarzeniu to prezentacja przedwojennego sposobu parzenia kawy w syfonie, którą będzie można zakupić wraz ze słodkim akcentem. Poza tym będzie można skorzystać z przejażdżek bryczką w godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00.

Bilety: 15/25 zł

Bajkowy Lublin

Bajkowe wizerunki Lublina prezentuje nowa wystawa w Galerii Ratusz. Autorką ekspozycji jest artystka pochodząca z Lublina, młoda graficzka Dominika Wilk. Wystawę stanowi zbiór 28 prac utrzymanych w podobnej ilustratorskiej konwencji, pozbawionej koloru, gdzie główną rolę gra czerń i biel. Inspiracją do tych ilustracji są nie tylko realnie odwiedzane miejsca, ale także surrealistyczne wizje.

Wystawę można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 28 lutego, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Wystawa w Galerii Saskiej

Do 13 marca w Galerii Saskiej możecie zobaczyć niezwykłą wystawę, artystyczne spotkanie ze Stasys’em Eidrigevicius’em – plakacistą, malarzem, twórcą ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, performanc’ów oraz scenografii.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz zbiorach prywatnych na całym świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments