Jakie atrakcje czekają nas podczas weekendu w Lublinie? Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (18 lutego) do niedzieli (20 lutego).

Suzuki Puchar Polski

Od piątku (18 lutego) do niedzieli (20 lutego) w Hali Globus możemy zobaczyć koszykarskie zmagania w ramach Suzuki Pucharu Polski.

W piątek (18 lutego) zobaczymy dwa mecze ćwierćfinałowe, w sobotę (19 lutego) półfinały oraz dwa konkursy: Konkurs Wsadów i Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty. W niedzielę (20 lutego) odbędzie się wielki finał.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj 

Zimowy PGE Narodowy

W sobotę (19 lutego) i w niedzielę (20 lutego) na Icemanię zawita Zimowy PGE Narodowy. Przez dwa dni na mieszkańców będą czekały liczne atrakcje, takie jak warsztaty i lodowa dyskoteka. Początek wydarzenia o godzinie 12.

Bilety dostępne są w kasach lodowiska w standardowych cenach. Dodatkowe aktywności na lodowisku w ramach wydarzenia są bezpłatne.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin”

W Centrum Spotkania Kultur możemy zobaczyć wystawę pt. „5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin”. Wstęp na wystawę jest bezpłatny i jest ona czynna w godzinach otwarcia CSK, od godziny 9 do 18.

Zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

Gwiezdne wojny

VIVO! Lublin przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów uniwersum „Gwiezdnych wojen” i kultowych klocków LEGO. Wystawa LEGO Star Wars z postaciami Lorda Vadera i Szturmowca w rolach głównych będzie dostępna do 26 lutego w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Wydarzenie jest bezpłatne. Szczegóły znajdziecie tutaj

Board Mania

Od soboty (18 lutego) do niedzieli (20 lutego) w Centrum Spotkania Kultur trwać będzie festiwal gier, czyli Board Mania. Będzie to już dziewiąta edycja najdłuższego w Polsce konwentu poświęconego grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Na początku był mrok”

„Na początku był mrok” to tytuł wystawy Marka Andały, którą możemy zwiedzić w Centrum Spotkania Kultur od piątku (18 lutego) do niedzieli (20 lutego). Wstęp jest bezpłatny.

Na wystawie można zobaczyć prace artysty z całego okresu twórczości, od abstrakcyjnych kolaży po ostatnie prace w technice pasteli olejnych, przedstawiających „zwykłe miejsca”. Prace zobaczymy na poziomie +1 w Cichych Kątach.

Wystawa Stanisława Koguciuka

Przez cały weekend w CSK można oglądać wystawę Stanisława Koguciuka pt. Malarz urzekający prostotą. Prace zobaczyć możemy w Galerii 0. Wstęp wolny.

Stanisław Koguciuk to artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji kultury popularnej czy po prostu życia.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (19 lutego) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Morsowanie

W niedzielę (20 lutego) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments