11 polskich miast, w tym Lublin, bierze udział w kampanii #MiastowMiasto. Wspólna akcja wystartowała 22 maja, a założeniem działań kampanijnych jest podtrzymanie zainteresowania podróżami krajowymi wśród odbiorców głównych profili Facebookowych miast. Sumaryczna liczba odbiorów tych profili wynosi ponad 2 miliony.

W ramach akcji prowadzonej w social mediach promowane będą najciekawsze atrakcje i obiekty turystyczne w różnych zakątkach naszego kraju, takie jak muzea, instytucje kultury, obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia.

– Mamy nadzieję, że tego typu wspólne działania promocyjne pomogą pobudzić krajowy ruch turystyczny i zachęcą do odwiedzania naszych miast. Taka współpraca pomiędzy różnymi ośrodkami turystycznymi jest potrzebna, szczególnie teraz. Dotyczy to przede wszystkim lokalnej branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, które szczególnie ucierpiały na skutek pandemii i braku turystów odwiedzających nasze miasto – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina. – Mamy nadzieję, że branża turystyczna aktywnie włączy się w nasze działania wykorzystując potencjał zasięgów generowanych przez główne kanały społecznościowe miast.

We wspólnej kampanii Lublin zostanie przedstawiony jako miasto z bogatą i długą historią, licznymi zabytkami, a obecnie największy i najważniejszy ośrodek miejski wschodniej części Polski. Prezentowane będą najcenniejsze zabytki miasta, takie jak Donżon i Kaplica Trójcy Świętej, Stare Miasto, zrewitalizowane przestrzenie placu Litewskiego i deptaka, ale także tereny zielone, np. Ogród Saski czy Park Ludowy. Nie zabraknie również informacji o najciekawszych wydarzeniach w mieście i miejscach mniej oczywistych, rzadziej odwiedzanych przez turystów.

Na start wspólnej akcji przewidziano posty zapowiadające działania. Następnie co tydzień, w sobotę będą pojawiały się wpisy dotyczące poszczególnych miast wraz z zachęcającymi zdjęciami i opisami. Akcję aktywnie wspiera Unia Metropolii Polskich.

W akcji #MiastowMiasto, która potrwa do połowy sierpnia, uczestniczą: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments