Bractwo Miłosierdzia św. Brata Alberta w Lublinie co roku organizowało dla swoich podopiecznych przedświąteczne śniadanie. Jednak ze względu na pandemię teraz takiej możliwości nie będzie. Dlatego Bractwo rusza z akcją “Wielkanocne Śniadanie na Wynos – Paczka Brata Alberta” dla najbardziej potrzebujących rodzin z Lublina.

W paczkach znajdzie się między innymi chleb, jajka, sałatka jarzynowa, biała kiełbasa, babka oraz inne produkty, które umożliwią przygotowanie wielkanocnego śniadania osobom w trudnej sytuacji materialnej. Koszt jednej takiej paczki będzie wynosił 80 zł. Organizatorzy chcą jednak obdarować co najmniej 350 rodzin, dlatego na ten cel potrzebują 28 tys. zł.

– Każdego dnia przychodzą do nas ludzie, którzy przez różne koleje losu borykają się z problemami finansowymi. Emeryci, dla których codzienne życie to ciągły wybór pomiędzy tym, który wydatek jest ważniejszy i który rachunek można zapłacić później. Samotne matki, które ledwo wiążą koniec z końcem. Za każdą z tych osób kryje się historia, zazwyczaj smutna lub dramatyczna – wyjaśnia Małgorzata Krauze-Hałas z Bractwa Miłosierdzia św. Brata Alberta w Lublinie.

Pomóc można dokonując wpłat na ten cel za pośrednictwem strony www.paczkabrataalberta.pl lub bezpośrednio na konto podane na stronie internetowej z dopiskiem: Paczka Wielkanocna. – Bardzo chętnie przyjmiemy także żywność, którą będziemy mogli również przekazać w paczkach osobom potrzebującym – dodaje Krauze-Hałas.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments