„Oni przelewali krew w 1939 roku, a biegacze przelewają pot” – takie hasło będzie towarzyszyć biegaczom, którzy zdecydują się wystartować w kolejnej już edycji tomaszowskiego półmaratonu, który odbędzie się w ramach obchodów rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim w 1939 r.

15 września w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się 7. edycja Tomaszowskiego Maratonu zorganizowana z okazji obchodów 79. Rocznicy Bitew pod Tomaszowem Lubelskim. O godz. 11 biegacze wystartują sprzed pomnika Żołnierzom Września 1939 r.

Trasa poprowadzi z miasta prosto na cmentarz wojskowy w Łosińcu, skąd uczestnicy wrócą na metę do Tomaszowa Lubelskiego. – Dystans o długości dokładnie 21,097 km uczestnicy przebiegną w 90 procentach po terenach leśnych. Nie będzie to jednak trudna trasa – zapewnia Stanisław Pryciuk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”.

W ramach biegowej imprezy odbędą się również imprezy towarzyszące w działającym podczas wydarzenia miasteczku biegowym. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Tomasovia” zaplanował X Biegi Uliczne na stadionie OSiR „Tomasovia” dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych; od najmłodszych po młodzież ze szkoły średniej.

Odbędą się też po raz pierwszy I Zawody Nordic walking Seniorów, które zostały skierowane do osób powyżej 60 roku życia. Dystans wynosi 5 km, a trasa będzie prowadzić przez leśne ścieżki kompleksu Siwa Dolina, który znajduje się przy „Tomasovii”.

Zapisy na biegi trwają poprzez stronę internetową OSiR w Tomaszowie Lubelskim. W pakietach startowych znajdą się koszulki z nadrukiem upamiętniającym bieg i drobne gadżety. Dla zwycięzców zostały przewidziane nagrody finansowe, a na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

– Jestem zafascynowany atmosferą, która panuje wśród biegaczy podczas takich dystansów kiedy, pomimo rywalizacji, pomagają sobie nawzajem. I dla takich ludzi warto to organizować. Zapraszamy wszystkich biegaczy z całej Polski, ale i z zagranicy do uczestnictwa w półmaratonie – dodaje Pryciuk.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments