Ikea i Skende organizują zbiórkę koców, pledów, ręczników oraz karmy dla bezdomnych psów i kotów. Produkty możecie przynosić do 24 stycznia, a dary zostaną przekazane do lubelskich schronisk.

W jaki sposób można przekazać dary dla bezdomnych czworonogów? Wystarczy zostawić je w specjalnym pojemniku, który będzie znajdował się za kasami Ikea. Można także zostawić je w sklepie Aquael Zoo znajdującym się na pasażu zewnętrznym Skende Shopping.

Zimowa pora roku to zawsze trudny czas dla schronisk dla zwierząt. Szczególnie wtedy przydatna jest każda pomoc, aby uchronić psy i koty przed niesprzyjającą temperaturą. W schroniskach potrzebne jest prawie wszystko, od koców i pledów, którymi ocieplić można boksy podopiecznych, po dobrą karmę, żeby zapewnić pożywienie.

– Pamiętajmy jednak, że są zwierzęta, które w wyniku różnych okoliczności, zmuszone są żyć w schroniskach. Dlatego chcemy im pomóc, apelując do naszych klientów o gorące serce i materialne wsparcie – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu Ikea w Lublinie.

W sklepie Aquael ZOO zbierane są również plastikowe nakrętki w ramach akcji „Ukręcamy Okrucieństwo” prowadzonej przez Fundację na rzecz ochrony praw zwierząt Ex Lege.

Zbiórka tekstyliów i karmy dla schronisk, to kolejna akcja prowadzona w tym miejscu na rzecz zwierząt. Jesienią Skende Shopping otworzyło również na terenach zielonych wokół centrum, Strefę Psa. To pierwsze takie w Lublinie, w którym czworonożni przyjaciele mogą bezpłatnie i bezpiecznie bawić się oraz trenować.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments