Zero Waste to styl życia, w którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, co wiąże się z niezanieczyszczaniem środowiska. Dla przykładu używanie bawełnianych toreb podczas zakupów zamiast kupowania kolejnej plastikowej siatki. Można też pakować produkty spożywcze we własne opakowania lub słoiki.

Centrum Kultury organizuje wykład Zero Waste z Jan Barba. Jan Barba to mała, niezależna manufaktura kosmetyków naturalnych, tworzona przez parę: Martę i Bartosza. Firma działa od 2016 roku i jest efektem wieloletniej pasji. Działaniom firmy przyświecają trzy ideały: prostota, szczerość oraz dostępność. Jak zapewniają właściciele sklepu, stworzyli kosmetyki proste, odpowiadające każdej skórze, które potrafią nadać jej blasku I pielęgnować.

– Sztuka oczyszczania skóry zmieniła się w ciągu kilku tysięcy lat od zwykłego pocierania skóry, do opiewających w ćwiczenia relaksacyjne rytuałów. Podczas naszego wykładu opowiemy o znaczeniu oczyszczania skóry, dla utrzymania cery w zdrowiu i jak przekłada się to na zachowanie młodości. Wytłumaczymy jak pomocne są przy tym naturalne substancje – zioła, oleje i olejki eteryczne – zachęcają organizatorzy spotkania.

Wykład Zero Waste z Jan Barba odbędzie się 31 marca (niedziela) w sali kinowej Centrum Kultury w Lublinie o godzinie 15.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments