Warsztaty Kultury w Lublinie ruszają z rekrutacją do programu dla wolontariuszy. Biorąc udział w projekcie będzie można pomóc w organizacji największych festiwali w Lublinie. Rekrutacja do projektu potrwa do 28 marca.

Osoby zainteresowane udziałem w programie Wolontariusz Kultury muszą wypełnić formularz dostępny na stronie www.warsztatykultury.pl. Uczestnikiem programu może zostać osoba w wieku od 16 do 75 lat, która chce się rozwijać i poznawać tajniki pracy w kulturze, aktywnie udzielać się w życiu kulturalnym miasta oraz współpracować z Warsztatami Kultury w Lublinie. Udział w programie jest bezpłatny.

– Głównym celem programu jest aktywizacja mieszkańców Lublina, rozbudowa zaplecza wolontariackiego Warsztatów Kultury w Lublinie, podniesienie poziomu wiedzy o wolontariacie i jego znaczeniu w kontekście budowania aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Zrealizujemy warsztaty i praktyki dla osób zainteresowanych działalnością wolontarystyczną, które wpłyną na sprawną realizację wydarzeń kulturalnych, podniesienie jakość obsługi sektora kultury w mieście i regionie – wyjaśnia Katarzyna Pudło z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Prowadzący szkolenia to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie. Są to pracownicy instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych posiadający praktyczne doświadczenie w organizacji wydarzeń kulturalnych o randze lokalnej, regionalnej i międzynarodowej, pracujący z wolontariuszami, a także mający szeroką wiedzę na temat wszelkich działań kulturalnych odbywających się na terenie Lublina i regionu. Są to często osoby, które swoje pierwsze doświadczenia przydatne w pracy zdobywały podczas działań wolontariackich.

– Siłą Wolontariuszy Kultury zawsze była ich wewnętrzna młodość i energia. Dlatego w roku, który przybliża nas do momentu, kiedy Lublin będzie świętować uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, chcemy po raz kolejny pokazać, jaki potencjał drzemie w osobach, które decydują się wolontariacko wspierać wydarzenia kulturalne – dodaje Pudło.

Uczestnicy projektu będą brać udział w warsztatach w trybie weekendowym od 9 kwietnia do 11 czerwca. Będzie to od 3 do 4 spotkań w miesiącu, w wymiarze 6 godzin.

W ramach programu realizowane będą działania w dwóch modułach. Moduł szkoleniowy składa się ze szkoleń i spotkań, dzięki którym uczestnicy projektu zyskają szeroką wiedzę w dziedzinach niezbędnych do sprawnej pracy w sektorze kultury. Natomiast moduł praktyczny polega na tym, że wszyscy uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych w przestrzeni miasta organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments