Klinika Gyncentrum – jeden z wiodących ośrodków leczenia niepłodności i diagnostyki prenatalnej w Polsce, 1 grudnia otwiera ośrodek w Lublinie. Dzięki temu pary starające się o dziecko będą mogły na miejscu wykonać badania i skorzystać z opieki specjalistów.
W placówce w Lublinie przyjmować będą wysokiej klasy specjaliści z zakresu medycyny rozrodu. Lubelski ośrodek będzie piątą placówką należącą do sieci, ale pierwszą w tej części Polski.
– Od dawna obserwujemy, że do naszych placówek zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Pokonują setki kilometrów, by móc leczyć się u naszych specjalistów i spełnić marzenie o dziecku. Chcemy ułatwić pacjentom kontakt z naszą placówką i umożliwić im leczenie blisko miejsca zamieszkania. Stąd decyzja o dalszym rozwoju sieci naszych placówek w innych częściach kraju – mówi Paweł Czerwiński, prezes Gyncentrum.
Specjaliści Gyncentrum już od ponad 20 lat pomagają niepłodnym parom spełniać marzenia o potomstwie. Rocznie w klinikach Gyncentrum leczy się kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Polski i z zagranicy.
– Wysoka skuteczność w uzyskiwaniu ciąż jest efektem stosowania przez nas najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technik wspomaganego rozrodu. Jako jedna z pierwszych klinik leczenia niepłodności w Polsce wprowadziliśmy diagnostykę preimplantacyjną PGT, która pozwala zidentyfikować i wyeliminować ryzyko przeniesienia chorób genetycznych z rodziców na dziecko – wyjaśnia dr n med. Anna Bednarska-Czerwińska, specjalista leczenia niepłodności w Gyncentrum.
Jednym z przykładów jest zastosowana przez naukowców z Gyncentrum innowacyjna metoda genetycznego badania mikroflory bakteryjnej endometrium – ENDObiome. To dzięki niej udało się uzyskać ciążę u pacjentki, która bezskutecznie starała się o dziecko 10 lat. Specjaliści z Laboratorium Gyncentrum opracowali i jako pierwsi w Polsce, udostępnili parom możliwość nieinwazyjnej diagnostyki zarodków, która pozwala na łatwiejsze, bezpieczniejsze i pewniejsze badanie embrionów.
Od 2016 r. procedura in vitro nie jest w Polsce refundowana. Klinika prowadzi własny program, który pozwala pacjentom ograniczyć koszty i zmniejszyć stres związany z procesem leczenia.
– In Vitro bez ryzyka finansowego to jedyny w Polsce tak kompleksowy program, w którym pacjenci otrzymują gwarancję stałej ceny za leczenie niepłodności zakończone ciążą lub zwrot 100% kosztów. Już teraz zapraszamy pary z Lublina i okolic do udziału w tym programie. Zapewniamy wygodny proces kwalifikacyjny online – mówi dr Czerwińska.
Program gwarantuje do 6 cykli in vitro. Jeśli żaden z nich nie zakończy się ciążą, para otrzyma zwrot 100% wpłaconych pieniędzy, które będzie mogła przeznaczyć na dalsze leczenie.
Światowa Organizacja Zdrowia zalicza niepłodność do chorób cywilizacyjnych. Borykają się z nią przede wszystkim mieszkańcy krajów wysoko rozwiniętych. Niepłodność dotyczy już co 10 pary w wieku reprodukcyjnym na świecie i co 5 w Europie. W Polsce dotkniętych jest nią ok. 1,5 miliona par.
Fot. Materiały prasowe