Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, rusza z akcją, w ramach której organizuje świąteczne spotkania dla samotnych seniorów z Lublina i Świdnika. Dzięki niej będą mogli poczuć radość z kontaktu z ludźmi.
Wiosną Stowarzyszenie przygotowuje wyjątkową akcję. – Nadzieja pozwala nam przetrwać. Czasem to jedyne co nam zostaje. Nasi seniorzy trzymają się jej w najtrudniejszych chwilach samotności. Wysłuchują dzwonka do drzwi, który pozwoli choć przez chwilę zapomnieć o codzienności. Gdy dzwoni, ich serce napełnia się szczęściem — mówi Agnieszka Kozak, koordynatorka regionalna Stowarzyszenia mali bracia Ubogich w Lublinie.
Jak ufundować wielkanocny koszyczek?
Jak podkreślają podopieczni Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, najwięcej nadziei w życiu daje drugi człowiek. Dlatego, po stracie najbliższej osoby potrafi zawalić się cały świat.
– „Mam najlepszą babcię” mówiła moja nieżyjąca już wnuczka Ania. I przepadała za kwiatami. Jeden z nich rośnie wciąż na moim parapecie. A kiedy tylko nadchodziła wiosna, jeździłyśmy razem na działkę. Czekałyśmy na ten czas. Teraz nie mam świąt – komentuje ze łzami w oczach pani Basia, bohaterka tegorocznej kampanii wielkanocnej. Seniorka rozpromienia się na myśl o tym, że Stowarzyszenie planuje duże świąteczne spotkanie.
Spotkania rodzinne, zwłaszcza te świąteczne, pozwalają wierzyć, że nie jesteśmy samotni. Sprawiają, że czujemy się potrzebni i docenieni. Dlatego, co roku w okresie Wielkanocy, Stowarzyszenie organizuje świąteczne śniadania w 10 miastach w Polsce. W czasie tego wydarzenia podopieczni mogą się spotkać, podzielić jajkiem i życzeniami, ale przede wszystkim – przypomnieć sobie radość wynikającą z bliskości drugiego człowieka.
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zapewnia posiłek, drobny upominek, dojazd i opiekę. Ci, którzy nie mogą zjawić się osobiście, odwiedzani są w domach przez wolontariuszy. Dzięki temu nikt z podopiecznych nie jest sam w tak ważnym czasie. Koszt takiego przedsięwzięcia to w przybliżeniu 100 zł na osobę. Finansowane jest ono dzięki wpłatom darczyńców.
Jak pomóc
Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję nawet najmniejszą kwotą, może odwiedzić stronę www.malibracia.org.pl/wielkanoc
Fot. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich