Blisko 18 tysięcy mieszkańców korzysta z Lubelskiej Karty Miejskiej

0
260

Ponad 17,5 tys. nadanych znaczników oraz 50 partnerów programu – to bilans funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej (LKM) w 2020 roku. Minęło właśnie pięć miesięcy od wdrożenia przez Lublin programu, który umożliwia korzystanie z ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu.

– Ideą Lubelskiej Karty Miejskiej jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin.

– Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach, jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska. Osoby, które przystąpiły do miejskiego programu lojalnościowego mogą kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas, mimo obowiązującej od połowy października zmiany cennika – przekonuje wiceprezydent Lublina.

W przypadku osób, które posiadają już Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem jest zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej.

Gdzie złożyć wniosek

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą skorzystać z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga.

Więcej na stronie lubika.lublin.eu

Źrodło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments