Do 10 października trwa głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego. Na ostatecznej liście do głosowania znajduje się 135 projektów, wśród których 82 to projekty dzielnicowe, a 53 – ogólnomiejskie. Głosy mieszkańców zdecydują, które z nich będą realizowane. Do tej pory w głosowaniu internetowym wzięło udział 7635 osób.
– Udział w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim, to wyraz zaangażowania w życie Lublina oraz budowanie najbliższej, lokalnej przestrzeni. Wspierając projekty pokazujemy, że zależy nam na wspólnych działaniach, które dostosowują miasto do potrzeb mieszkańców – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.
Każdy zameldowany mieszkaniec Lublina lub osoba, która dopisze się do listy głosujących ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Tak jak w latach ubiegłych, głosować można przez Internet lub w sposób tradycyjny poprzez papierową kartę do głosowania.
W formie elektronicznej głosować można na stronie decyduje.lublin.eu Oddając głos należy wpisać dane – imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru pesel. Aby potwierdzić głos trzeba wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane hasło. Na jeden numer telefonu lub adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób.
W wersji tradycyjnej, poprzez papierową kartę, można głosować osobiście w wyznaczonym punkcie do głosowania wrzucając wypełnioną kartę do urny. Punkty zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ulicach: Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a i Wolska 11 (czynne w poniedziałki i wtorki w godzinach od 7.45 do 16.45, a w środy, czwartki i piątki w godzinach od 7.45 do 15.15) oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, których wykaz znajduje się na stronie lublin.eu.
– Niezależnie od tego, jaką formę głosowania wybieramy ważne jest, aby nie czekać z oddaniem głosu na ostatnią chwilę. Formularz do głosowania on-line będzie aktywny do północy 10 października, natomiast godziny pracy punktów do głosowania pokrywają się z godzinami pracy placówek, w których są zlokalizowane. Warto upewnić się, do której działa wybrane Biuro Obsługi Mieszkańców lub filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby nie przyjść za późno – mówi Piotr Choroś, Dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.
Aby ułatwić mieszkańcom głosowanie elektroniczne przygotowana została szczegółowa instrukcja dostępna na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski.
Źródło: Urząd Miasta Lublin
Fot. Urząd Miasta Lublin