Miasto zaprasza do składania wniosków o przyznanie medali i wyróżnień specjalnych w XV edycji konkursu promującego aktywność osób z niepełnosprawnością. Termin przyjmowania zgłoszeń to 25 sierpnia.
– Od wielu lat promujemy aktywność osób z różnymi niepełnosprawnościami dostrzegając w niej doskonałą drogę podnoszenia jakości życia. Do organizowanego po raz piętnasty konkursu można zgłaszać osoby wyróżniające się wyjątkową działalnością w różnych dziedzinach życia, a także osoby i instytucje zasłużone dla środowiska osób z niepełnosprawnością. Po trzyletniej przerwie wracamy do formuły, która cieszyła się zawsze dużym zainteresowaniem. Zachęcam, aby dostrzegając dokonania osób w naszym otoczeniu zgłaszać do konkursu tych, którzy swoim zaangażowaniem i inicjatywami mogą być przykładem i wzorem dla innych – mówi Monika Lipińska, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.
Konkurs dla osób oraz instytucji i organizacji wyróżniających się osiągnięciami lub realizowanymi na terenie Miasta Lublin przedsięwzięciami na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością rozstrzygany jest w trzech kategoriach:
- kategoria I – wybitne osiągnięcia zawodowe, twórcze, sportowe osób z niepełnosprawnością;
- kategoria II – realizacja przez osoby fizyczne przedsięwzięć na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością;
- kategoria III – zaangażowanie instytucji/organizacji w działalność na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej oraz integracji osób z niepełnosprawnością.
Zgłoszenia są przyjmowane do 25 sierpnia. Można je przesłać pocztą na adres Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych, ul. Zana 38, 20-601 Lublin lub dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału (sekretariat, pok. 012, w godz. 7.30-15.30) lub do Biura Obsługi Mieszkańców (ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. F. Kleeberga 12 a, ul. Wolska 11). O zachowaniu terminu zgłoszenia decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- imię i nazwisko lub nazwę kandydata;
- dane podmiotu zgłaszającego kandydata;
- czytelny podpis kandydata lub podmiotu zgłaszającego kandydata;
- uzasadnienie;
- zgodę kandydata na udział w konkursie;
- zgodę kandydata na przetwarzanie danych osobowych oraz przetwarzanie wizerunku;
- ewentualne załączniki potwierdzające wybitne osiągnięcia osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach lub zrealizowane na terenie Miasta Lublin przedsięwzięcia na rzecz aktywizacji i integracji osób z niepełnosprawnością.
Kapitułą Konkursu jest Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Prezydencie Miasta Lublin. Rada po przeanalizowaniu zgłoszeń zarekomenduje kandydatury do wyróżnień. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi na corocznym spotkaniu z przedstawicielami środowisk osób z niepełnosprawnością podczas uroczystej Gali Aktywni z Lublina, planowanej we wrześniu.
Źródło: Miasto Lublin