Teatr Andersena w Lublinie zaprasza młodzież w wieku 15-17 lat do wzięcia udziału w warsztatach teatralnych zakończonych prezentacją spektaklu przed publicznością. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach z pisania scenariusza teatralnego, technik teatralnych, improwizacji, ruchu scenicznego, teatru plastycznego czy animacji przedmiot
Celem Młodzieżowej Sceny Andersena jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru Andersena. Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności. Na koniec powstanie raport, podsumowujący ten proces.
Organizatorzy zaplanowali łącznie ponad 100 warsztatów, podczas których będą budować scenariusz teatralny, realizować działania teatralne, improwizacyjne, ale też zorganizują warsztaty z ruchu scenicznego, teatru plastycznego, animacji przedmiotu.
Projekt skierowany jest dla młodzieży w wieku 15-17 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, a warunkiem udziału w wydarzeniu jest zadeklarowanie obecności we wszystkich dniach projektu.
Zapisy ruszyły w poniedziałku, 19 czerwca od godz. 9:00 i będą trwać do niedzieli, 25 czerwca, do godz. 24:00. Wyniki rekrutacji poznamy najpóźniej 30 czerwca do godz. 9:00.
Jak się zapisać?
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOflmwzJV9i8GTYyyitYWiQb2E6IXcuy34RDfh4lBN_fc4iQ/viewform?usp=sf_link
- Przeczytaj regulamin, wydrukuj, wypełnij i podpisz załączniki 1 i 2 https://teatrandersena.pl/wp-content/uploads/2023/06/Regulamin.pdf
- Wykonaj zadanie rekrutacyjne:
Nagraj krótki film wokół hasła UKRYTE. Możesz zinterpretować to hasło w dowolny sposób – przedstawić swoje stanowisko wobec tego zagadnienia w formie monologu, wykreować postać i stworzyć swoją opowieść, nagrać tiktoka, zrobić sondę uliczną, reportaż, przeczytać fragment książki, wiersza – możesz wykorzystać dowolne techniki teatralne lub filmowe. Nagranie musi mieć od 2 do 5 min. Organizatorom zależy na tym, aby móc Cię wcześniej poznać, zobaczyć i usłyszeć. Film może być nagrany komórką, jego jakość nie jest istotna – nie będzie to miało wpływu na zaproszenie do dalszego etapu. Link do filmu dołącz do formularza. Nagrania nie będą udostępnione, zobaczą je jedynie prowadzący grupę. Jeśli pojawią się kłopoty z wygenerowaniem linku, możesz wysłać nagranie tradycyjnie – jako załącznik do maila. Nagranie w tej wersji należy przesłać na adres edukacja@teatrandersena.pl a w treści maila wpisać swoje imię i nazwisko (wtedy w formularzu w miejscu, gdzie należy wkleić link zapisz – nagranie doślę mailem).
Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu: Małgorzata Adamczyk, tel. +48 691 912 672, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 lub mail: edukacja@teatrandersena.pl.