Czeka nas kolejny spacer w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Tym razem przedstawiciele miasta wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami omówią w terenie najważniejsze potrzeby dzielnicy Śródmieście.
– Zachęcam wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spacerze „Plan dla Dzielnic” w dzielnicy Śródmieście. Trasa opracowana wspólnie z Radą Dzielnicy poprowadzi przez najistotniejsze dla tej części miasta miejsca, gdzie wspólnie zastanowimy się nad wyzwaniami, z którymi na co dzień mierzą się mieszkańcy i mieszkanki. To kolejny etap na drodze do wypracowania strategii rozwoju dla tego obszaru Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Spacer rozpocznie się 1 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 przy schodach do wejścia na wzgórze Czwartek na ul. Szkolnej i poprowadzi przez wzgórza przy kościele św. Mikołaja oraz przy ul. Wysokiej. Następnie trasa obejmie ulice: Targową, Świętoduską, Krakowskie Przedmieście, Dolną Panny Marii, Rusałka, Lipową i Aleje Racławickie. Zakończenie spotkania planowane jest ok. godz. 19.30 na pl. L. Kaczyńskiego.
Wcześniej odbędzie się spacer dla mieszkańców dzielnicy Dziesiąta. Spotkanie rozpocznie się 30 maja (wtorek) o godz. 16.30 przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Nowy Świat i poprowadzi przez ulice: Kunickiego, Herberta, Łukasińskiego i Reja. Zakończenie planowane jest ok. godz. 19.00 przy skrzyżowaniu ul. Kunickiego z ul. Reja.
Spacery mają charakter otwarty i są skierowane do wszystkich zainteresowanych rozwojem dzielnicy. Mieszkańcy mogą dołączyć do spaceru na dowolnym etapie, w lokalizacjach wskazanych na mapach: dla dzielnicy Śródmieście i dla dzielnicy Dziesiąta.
W najbliższych tygodniach odbędą się także dzielnicowe warsztaty zaplanowane w ramach projektu. Pierwsze spotkanie, w dzielnicy Abramowice, rozpocznie się w środę (24 maja) o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy przy ul. Abramowickiej 122. Kolejne wydarzenie zaplanowano 31 maja (środa) dla mieszkańców dzielnicy Rury. Warsztaty odbędą się o godz. 17.00 w Siedzibie Rady i Zarządu Dzielnicy (w Szkole Podstawowej nr 22), przy ul. I. Rzeckiego 10. Nadal trwa rekrutacja. Zapisy potrwają do 30 maja do godz. 12.00 i są prowadzone poprzez formularz zgłoszeniowy.
Podczas spacerów i warsztatów istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić najpóźniej na 3 dni przed danym wydarzeniem, do godz. 14.00. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 81 466 25 54 lub na adres e-mail: partycypacja@lublin.eu.
Źródło: Miasto Lublin
Fot. Miasto Lublin