18. Objazdowy Festiwal Watch Dogs w Lublinie (program)

0
515

Największy festiwal filmów o prawach człowieka przyjedzie w sierpniu do Lublina. Od czwartku (20 sierpnia) do niedzieli (23 sierpnia) w Wirydarzu Centrum Kultury mieszkańcy będą mogli zobaczyć liczne filmy, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

Festiwal rozpocznie się w czwartek (20 sierpnia). Filmem, jaki zobaczymy na jego otwarciu będzie „Bo nie wiedzą co czynią”. Film przedstawia problem małżeństw jednopłciowych. Decyzja o pozwoleniu na ich zawarcie wywołała euforię w środowiskach obrońców praw człowieka, ale jednocześnie spowodowała liczne kontrreakcje ze strony wielu organizacji religijnych. To wydarzenie jest punktem wyjścia dokumentu Daniela G. Karslake’a.

W bogatym programie znajdą się również warsztaty, a także panele dyskusyjne o substancjach psychodelicznych. Link do zapisów znajdziecie poniżej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Program

Czwartek (20 sierpnia), godz. 20: Film otwarcia – Bo nie wiedzą co czynią

Piątek (21 sierpnia), od godz. 10 do 13: Warsztat: Tworzenie niewykluczających treści – jak język kształtuje rzeczywistość i jak mówić do wszystkich?

Zapisy 

Piątek (21 sierpnia), godz. 18:Debata: „Substancje psychodeliczne – potencjał terapeutyczny, a prawo polskie i międzynarodowe”.

Piątek (21 sierpnia), godz. 20: Wyzwolenie (film)

Sobota (22 sierpnia), od godz. 10 do 13: Warsztat: Przemoc rówieśnicza – jak pracować w środowisku szkolnym? Dobre praktyki, porady i nasze doświadczenia.

Zapisy 

Sobota (22 sierpnia), godz. 20: Ewangelia Eureki (film)

Niedziela (23 sierpnia), godz. 20: Mali Niemcy (film)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments