Wspólny projekt Miasta Lublin i Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przy wsparciu organizacji CARE, umożliwił w pięciu lubelskich szkołach przeprowadzenie generalnego remontu 22 pomieszczeń: sal lekcyjnych, korytarzy, szatni, łazienek i świetlic. Na realizację działań szkoły otrzymały wsparcie o łącznej wartości 500 tys. zł.
– Cieszę, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie tak znakomitych i doświadczonych partnerów jak Fundacja PCPM i organizacja CARE. Otrzymana pomoc pozwoliła nam stworzyć jeszcze lepsze warunki do nauki i pracy w lubelskich szkołach. Remonty zrealizowane w czasie wakacji na pewno okażą się dużą niespodzianką dla uczniów. Dziękuję za współpracę przy realizacji projektu, który okazał się sukcesem i odpowiedzią na potrzeby naszych placówek – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
W Lublinie do udziału w programie zakwalifikowano 5 placówek szkolnych: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej przy ul. Hanki Ordonówny, Szkołę Podstawową nr 20 przy ul. Piłsudskiego, Szkołę Podstawową nr 7 przy ul. Plażowej, Szkołę Podstawową nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Radości oraz Szkołę Podstawową nr 34 przy ul. Kosmowskiej. 24 sierpnia podsumowano odbiór prac w tych placówkach.
Remonty pomieszczeń, które zrealizowano w szkołach obejmowały prace malarskie, uzupełnienie ubytków w ścianach, remonty podłóg, w tym wymianę lub położenie wykładzin PCV, renowacje parkietów, prace elektryczne, roboty hydrauliczne w łazienkach, wymianę stolarki drzwiowej. W realizację zaangażowane były dyrekcje szkół, pracownicy administracyjni i gospodarczy w placówkach, a także odpowiedzialne za oświatę i remonty wydziały Urzędu. Prace wykonano w ramach projektu „Wsparcie Edukacji Uchodźców w Polsce” realizowanego od wiosny tego roku przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, finansowanego przez organizację CARE. Do udziału w projekcie zakwalifikowano szkoły, do których uczęszcza duża liczba uczniów, którzy przyjechali z Ukrainy po wybuchu wojny oraz placówki świadczące wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
To nie pierwszy projekt realizowany przez Miasto Lublin i Fundację PCPM we współpracy z organizacją CARE. Dzięki „Cash for Work” w lubelskich szkołach zatrudniono pedagogów z Ukrainy w charakterze asystenta nauczyciela, których zadaniem jest pomoc uczniom, nauczycielom i rodzicom w integracji. Obecnie Miasto z Fundacją PCPM realizuje również wakacyjny projekt „Lato w Mieście”.
Źródło: Miasto Lublin
Fot. Miasto Lublin