Alergia na wodę zdarza się bardzo rzadko, jednak alergolodzy i dermatolodzy zgodnie uznają, że to jedna z najtrudniejszych do leczenia alergii. Sprawdźcie, jakie są jej objawy i jak leczyć to schorzenie.

Nie są znane przyczyny występowania uczulenia na wodę. Nie ma także sprawdzonych sposobów leczenia tej przypadłości. Na ogół lekarze muszą działać intuicyjnie, często skupiając się na leczeniu, które ułatwi pacjentowi funkcjonowanie w codziennym życiu.

Analizując przebieg choroby u poszczególnych pacjentów zauważono, że najczęściej dotyka ona kobiety, które wchodzą w okres dojrzewania. Zdarza się, że uczulenie na wodę jest mylone z alergią na znajdujące się w niej zanieczyszczenia. Prostym sposobem na określenie, z jaką alergią ma się do czynienia, jest polanie jednej dłoni wodą z kranu, a drugiej wodą destylowaną. Jeśli reakcja rozwinie się na obu dłoniach, stwierdza się alergię na wodę.

Objawy

U osób cierpiących z powodu alergii na wodę często występują: silne migreny, zawroty głowy, opuchlizna, a nawet powiększone węzły chłonne. Charakterystycznym objawem jest też pokrzywka wodna, określana jako wodopochodna. Dodatkowo pacjenci mogą się skarżyć na mrowienie, czy pieczenie.

Co jej sprzyja i jak ją leczyć przeczytacie na poradnikzdrowie.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gonia
Gonia
4 lat temu

To musi być strasznie uciążliwa alergia. To ja mam tylko na pyłki topoli i brzozy i jak appka apsik mi sygnalizuje alert biorę rano leki i jakoś funkcjonuję. Ale unikać ciągle wody? Słabo!